Zararlı arkadaş taraması

2025 views Yorum yap

Bazı arkadaşların sana rahatsızlık verebilir! Tıpkı bir sivrisinek gibi kulağında vızıldar, arı gibi sokar ya da karafatma gibi tadını kaçırır! Ama merak etme, onlarla başa çıkmanın da bazı yolları var:)

Dedikodu yapan, başında kara bir bulutla dolaşan, tam bir seri çapkın olan veya kurallara hiçe sayan arkadaşlarla karşılaşabilirsin. Ama bazı kusurları var diye, onları hemen hayatından çıkarmak istemezsin. Çünkü bu arkadaşların iyi yönleri de vardır! İşte böyle durumlarda onların kötü davranışlarıyla başa çıkmanın ve arkadaşlarının iyi yönlerini ortaya çıkarmanın yollarını bulman gerekir!

Seri çapkın
Yan etkisi: Mide bulandırır.
Yakışıklı tavlamak konusunda olimpiyatlara katılsa, kesin ilk üçe girer. Göz süzmek, kirpik kırpmak, erkek arkadaşın ya da hoşlandığın çocuk da dahil olmak üzere kendini yakışıklı çocukların önüne atmak, uzmanlık alanıdır.
Kontrol: Erkek arkadaşınla ya da hoşlandığın çocukla flört etmeye kalktığı anda onu bir kenara çek ve konuşmaya başla. Öncelikle yakışıklılar konusundaki zevklerini onayladığına sevindiğini söyle. Sonra da yeni bir erkek arkadaş bulma konusunda sıkıntı çekip çekmediğini sor. Eğer böyle bir derdi varsa, ona kendi arkadaşlarından birini ayarlayabileceğini söyle. Aslına bakarsan flörtöz bir arkadaşa sahip olmanın çok güzel yönleri de vardır. Örneğin eğer erkekler konusunda çok da başarılı olmadığını düşünüyorsan, ondan bir iki flört taktiği kapabilirsin. Yakışıklılarla nasıl konuşuyor, nasıl espriler yapıyor, nasıl bakışlar atıyor? Sürekli yeni yakışıklılarla tanışmanı sağlaması da hoş bir şey. Seninkinden uzak durmasını söyle yeter!

Davetsiz gelen
Yan etkisi: Klostrofobi duymana sebep olur.
Bu tür bir arkadaştan kurtulmak neredeyse imkansızdır. Çünkü her taşın altından çıkar. Kendini partilere davet eder, çat kapı evine gelir, her sohbetin içindedir ve her şeyi merak eder. Kendine özel bir alan yaratmana asla izin vermez.
Kontrol: Yeni bir arkadaşlık kurduğunda, onun sana sevgiyle yaklaşması ve ilgili davranması çok hoşuna gidebilir, ama bu alaka sınırı geçmeye başlarsa, rahatsızlık duyabilirsin. Onu kırmadan bu davranışını düzeltmesini sağlayabilirsin. Yalan söyleyerek onu ekmeye çalışmak işe yaramaz. Bunun en iyi yolu kartları açık oynamaktır. Ona, bazen yalnız kalmaya ihtiyacın olduğunu söyle. Bazı partilere de erkek arkadaşınla baş başa gitmek istediğini belirt. Onu başka yeni arkadaşlarla da görüşmesi için teşvik et. Hatta gerekirse arkadaşına bir erkek arkadaş ayarla. Ve şunu unutma, bu kız en kötü gününde, iki eli kanda olsa bile koşarak yanına gelecek ve sana destek olacaktır. Bu da çok önemli bir özellik çünkü herkes kara gün dostu olamaz.

Kara bulutlarla gezen
Yan etkisi: Enerjini tüketir.
Sorunları hiç bitmez. Hayat onun için berbattır. Dünyanın en şanssız insanı olduğunu düşünür ve bütün kötü şeylerin gelip onu bulduğunu iddia eder. Bir derdini çözsen, başka bir problemle koşar gelir. “Hayat güzeldir” dersin, “Benimki değil” diye cevap verir. Bunalımdan ve depresyondan çıkamaz.
Kontrol: Aslına bakarsan sürekli kötü şanstan, olumsuzluklardan ve problemlerden bahseden birinin yanında olması, kendi hayatının ne kadar güzel olduğunu ve bunun için minnet duyman gerektiğini sana hatırlatabilir:) Ama yapacak bir şey yok, bazı insanların mutluluk hormonu, diğerlerine göre daha az. İstersen ona önce bir çikolata al ki keyfi yerine gelsin. Muhtemelen, gelmeyecektir ama neyse:) Dertlerinden bahsetmeye başladığında ayağa kalk, pencereyi aç ve temiz havayı ciğerlerine çek. Sonra da ona dön ve neşeli bir şeylerden bahset. Eğer hala kara bulutlar dağılmadıysa, ona ne kadar güzel olduğunu, saç modelinin ne kadar yakıştığını, hoşlandığı çocuğun ona tatlı tatlı baktığını söyle. Eğer hala bir sonuç alamadıysan, eline biraz para tutuştur. Sonra da ona şöyle de: “Mutluluğun parayla satın alınamadığını kim söylemiş? Hadi git, biraz satın al da gel”:)

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir