Yıldızını parlat!

3305 views Yorum yap

Okulda popüler olmak istiyorsan, bu yazıyı okumadan geçme! Önerilere kulak ver, yıldız gibi parla:)

 
Yazı: Fatma Karaca

Saçlarına özen göster
Her gün aynı saç modeliyle ve dağınık saçlarla okula gidemezsin. Saçlarını farklı şekillerde toplamayı dene. Değişik örgüler ve enseden yapılan dağınık topuzlar bu ara çok moda. Özellikle örgü ve topuz gibi hem salaş hem de fazla vakit harcamadan yapabileceğin modeller tercih etmelisin. Böylece düğüne gider gibi saatlerce hazırlandığın düşünülmeyecek:)

Salça olma
Cool görünmenin ilk kuralı, gevezelikten uzak durmak! Özellikle sana söz hakkı verilmediğinde, kimsenin sözünü kesmemen ve her muhabbete salça olmaman gerekiyor. Bu anahtar kuralı sakın unutma, yoksa bütün çaban boşa gider:)

Paylaştıklarına dikkat et!
Aman dikkat, Facebook’a aynı gün içinde çekilmiş 100 tane fotoğraf yükleme! Seni kızdıran arkadaşlarına atarlı ve laf sokan tweetler atmayı, ayrıca Instagramda’da Baaddin’in fotoğraflarını paylaşmayı bırak. Paylaştığın fotoğrafları ve yazdıklarını iki kez gözden geçir, imajın sarsılmasın.

Okulda ne giyeceksin?
Okul formasıyla kombinlediklerin çok önemli. Okulda izin verilen renklerde hırkalar, özellikle maskülen ayakkabılar ve babetler kullanabilirsin. Ayrıca okul çantanı son zamanlarda çok revaçta olan sırt çantalarından seçerek trendy olabilirsin!

Önlemini al
Ne olacağı hiç belli olmaz, olmadık bir anda hapşırıp tükürükler saçabilirsin ya da yemek yerken üzerine yemek dökülebilir. Sen en iyisi bu gibi aksiliklere karşı tedarikli gez. Mesela, çantanda mutlaka ıslak mendil ve selpak bulundur. Ayrıca bir ruj, nemlendirici ve deodorantı da yanından ayırma.

Partinin yıldızı ol
Biraz göz önünde olman ve dikkat çekmen gerekiyor. Haydi kolları sıva, doğum günü partin için şimdiden hazırlıklara başla. Bir organizasyon şirketiyle anlaşabilirsin ya da kutlama fotoğraflarına bakıp değişik fikirlerle kendin de harika bir parti düzenleyebilirsin! Böylece herkesin dikkatini çekip kendinden söz ettirmen mümkün.

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir