Zoom

Yakışıklıyı 6 saniyede tavla!

Hoşlandığın yakışıklının dikkatini çekmeye kararlıysan, bu yazıyı kaçırma! Çünkü şimdi sana erkeklerin ilk 6 saniyede kızlarda nelere dikkat ettiklerini anlatacağız!

1.  Saniye
Gülümsemenle dikkatini çek
1 saniyede fethet: Güzel bir gülümsemenin temeli bembeyaz dişler, bakımlı dudaklar ve taze bir nefestir. Bunun yanı sıra elbette gülüşünün zorlama ve yapmacık olmaması gerekir. Yapmacık bir ifadeyi emin ol ki herkes fark eder!
1 saniyede kaybet: Dişine yapışmış bir salata parçası, onu geri dönülmez bir yolculuğa çıkarıp senden uzaklaştırabilir!
Ne yapmalısın?
•    Partiden önce sakın dişlerini fırçalamayı unutma!
•    Birkaç hafta öncesinden diş doktoruna git ve gerekliyse diş taşlarını temizlet.
•    Çantandan rujunu eksik etme!

2.    Saniye
Bakışlarınla erit
1 saniyede fethet: Doğal bir göz makyajı ve uzun kirpikler bakışına derinlik katar. Harika görünen gözlerinle, onun gözlerine odaklayacağın bakışın emin ol ki onu eritecek. Tabii hiç durmadan gözünü ona dikmeni de tavsiye etmiyoruz. Bakışların rahatsız edici değil, anlamlı olmalı.
1 saniyede kaybet: Partinin cadısı gibi görünmene sebep olan abartılmış bir makyaj ve akmış bir rimel ile ona nasıl bakarsan bak hedefi vuramazsın!
Ne yapmalısın?
•    Unutma ki kaşların gözlerinin çerçevesidir. Onları doğal şekline göre alıp, çıkanları düzenli olarak temizle.
•    Doğal renklerde ve abartısız makyaj yap.
•    Gözlüklerin mi var? O halde gözlüğünle trendleri yakala. Şu sıralar kemik çerçeveli gözlükler takıp entelektüel görünmek çok revaçta!

3.    saniye
Saçlarınla başını döndür
1 saniyede fethet: Parlak ve mis gibi kokan saçlar, yanından geçtiğin anda onun başını döndürecek!
1 saniyede kaybet: Emin ol ki erkekler saç modelinin mükemmel olup olmamasını umursamaz. Onları kaçıracak tek şey yağlı saçlardır!
Ne yapmalısın?
•    Parti için mutlaka yüz şekline uygun bir model seç.
•    Bir hafta öncesi için kuaföründen randevu alıp, saçlarına canlandırıcı maske uygulat.
•    Parti öncesinde parlaklık veren bir sprey veya krem uygulamayı unutma.

4. Saniye
Tarzınla etkile
1 saniyede fethet: Mini etekleri ve dekolteleri fazla abartma, ama dişi görünmeyi de ihmal etme. Unutma ki en dişi görüntüyü zarafetle yakalayabilirsin. Salaş veya erkeksi görünmekten kaçın.
1 saniyede kaybet: Abartılmış bir dekolte veya mini etek bir erkeği hiç de sana çekmez çünkü erkekler seni başkalarından ayıran özelliklere dikkat eder.
Ne yapmalısın?
•    Pamela Anderson gibi görünürsen erkekleri etkilemekten çok gülmelerine sebep olacağını unutma.  Amacın kıyafetlerinle göze çarpmaktan çok doğal bir güzelliğe kavuşmak olsun.
•    Ayrıca kendini içinde rahat hissetmediğin kıyafetleri tercih etmekten kaçın.

5. Saniye
Parfümünle büyüle
1 saniyede fethet: Emin ol ki senin yaşına yakın erkekler, senin yaşındaki kızlara yönelik kokuları beğeniyorlar. Parfümün belirgin olmalı ama ağır olmamalı.
1 saniyede kaybet: Ağır parfümünle ona baş ağrısı yaşatmaya kararlıysan annene ait bir gece parfümü sıkıp onun yanındaki koltuğa oturabilirsin. Emin ol, birkaç dakika sonra yanından kalkıp gidecektir.
Ne yapmalısın?
* Parfüm seçerken çiçeksi, meyvemsi kokuları tercih et ve parfümünü çantanda taşı. Bu şekilde,  partinin ilerleyen saatlerinde parfümünü tazeleme şansın olur ve yakışıklıyı gördüğün anda hazırlıksız yakalanmış olmazsın.
6.  Saniye
Makyajınla kilitle
1 saniyede fethet: Doğal renkte bir pudra veya fondötenle matlaştırılmış tenin, gür kirpiklerin, parlatılmış, bakımlı dudakların, kısacası doğal renklerle sağlıklı görünen yüzünle onun karşısına geçtiğinde fark edeceksin ki, sana baktıkça bakası gelecek!
1 saniyede kaybet: Erkekler senin gözünde eye-liner olup olmamasıyla veya en sevdiğin allığının bitmesiyle ilgilenmez. Ancak boyadan yeni çıkmış bir araba gibi görünürsen bunu kolayca fark edip, o makyaj tabakasının altında neler gizlediğini düşünürler.
Ne yapmalısın?
•    Cilt bakımını ihmal etme! Unutma ki makyaj ancak sağlıklı bir ciltte güzel görünür.
•    Çeşitli renklerdeki malzemelerle evde deneme yap ve sana en çok yakışan, doğallığını bozmayan renkleri tespit et.
•    Heygirl’ün makyaj testlerini çözerek kendine en çok yakışanı yakala!

Yorum Yapın