Virüsleri temizle, başarıyı garantile!

3709 views Yorum yap

3.    Arkadaşlar
Ertesi gün önemli bir sınavın olduğunu bile bile birlikte sinemaya gitmek konusunda ısrarcı davranan veya erkek arkadaşıyla arasındaki problemi anlatmak için teneffüsü bekleyemeyen arkadaşların varsa, dikkat! Sen farkında olmasan da bazen arkadaşların derslerin konusunda seni olumsuz etkileyebilir. Örneğin birlikte ders çalışmayı önerip sonra da parti havası yaratan ve sonunda da “Boşveeeer ya, gel biz film izleyelim” diyen bir kız arkadaş, ilk başlarda sana çok eğlenceli gelebilir, ama bunu sık sık yapması derslere odaklanmanı engelleyecektir.

Anti-virüs
: Eğer sonradan pişman olmak istemiyorsan, bazı durumlarda arkadaşlarına “hayır” demesini bilmelisin. “Kırılır”, “bana küser” gibi düşüncelere kapılma ve açıkça “ben de seni görmek ve uzun uzun sohbet etmek istiyorum, ama bugün ders çalışmam gerek. Bunu hafta sonu yapsak?” dersen, hem arkadaşını kırmamış hem de derslerin konusunda elinden geleni yapmış olursun.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Unutma beni!

  Güzel bir ilişkiyi yakalamak zor. Ama asıl zor olan, ayrıldıktan sonra hatırlanmak. Aşık olduğun yakışıklının aklında kalmaya devam etmek için bu yazıya göz at!

Devamı   4061