Virüsleri temizle, başarıyı garantile!

3729 views Yorum yap

Ders çalışmamıza engel olan 5 virüsü tespit ettik ve her biri için antivirüs program geliştirdik:) Sen de başarını engelleyen virüsü bul ve onunla nasıl baş edeceğini keşfet!

1.    Televizyon
Yerli-yabancı diziler, müzik kanalları, yarışmalar sende bağımlılık yaptıysa ve televizyon programları yüzünden ders çalışamıyorsan, kendine acilen bir plan program yapman gerekiyor demektir. Eğer “şu dizi bitsin öyle çalışırım” diye ders çalışmayı sürekli erteliyorsan veya ertesi günkü matematik sınavına çalışırken bir yandan da müzik kanallarından klip izliyorsan, tüm bunların okul başarını olumsuz etkileyeceğini bilmelisin!

Anti-virüs: Ders çalışırken dikkat etmen gereken en önemli şey, verimli çalışabilmek. Bunun için de ödev yaparken ve test çözerken televizyondan uzak durmalısın. Eğer çalışma saatlerini iyi ayarlarsan, sevdiğin bir iki diziyi takip etme fırsatını rahatça yaratabilirsin. Bu arada dizilerin hepsinin tekrarlarının yayınlandığını da unutma! Eğer ertesi gün önemli bir sınavın varsa, favori dizini izlemeyi biraz erteleyebilirsin, değil mi?

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir