Transfer sezonunu aç!

1638 views Yorum yap
alt

EGZERSİZ TRANSFERİ:
Sabahları erken kalkıp yürümenin, havuzda ya da denizde bolca yüzmenin, plajda voleybol oynamanın, akşamüstleri bisiklete binmenin sana faydası çok. Üstelik bu aktiviteleri arkadaşlarınla yaparak çok daha eğlenceli hale getirebilirsin.

Parti zamanı: 
Bir parti vermeye ne dersin? Bir tema bularak partini daha da keyifli hale getirebilirsin. Plaj partisi, sağlıklı yaşam partisi, havuz partisi, cips partisi gibi…

AİLE İÇİ TRANSFERLER
Hepimiz, zaman zaman annemiz, babamız ve kardeşlerimiz ile anlaşmazlıklara düşüyoruz. Ama önemli olan, bu sorunları kısa sürede ve kalp kırmadan çözebilmek. Bu da aslında gayet basit!

Duygu transferi:
Onlarla tartıştığında isyan etmek, bağırıp çağırmak yerine duygularından ve hissettiklerinden bahsedersen, sorunları kolay yoldan çözebilirsin. Çünkü hislerini bilmedikleri sürece, neyi neden yaptığını anlayamazlar. Aynı şekilde sen de kendini onların yerine koymalı, sana neden kısıtlamalar getirdiklerini anlamaya çalışmalısın.

Para transfer et:
Her transferin bir ücreti vardır, değil mi? Peki, senin bütçen nedir? Ailenden aldığın harçlıkların bir kısmını biriktir ki, almak istediğin bir şey olduğunda ücretini ödeyebilesin! Emin ol, bu tutumlu halin ailenin de hoşuna gidecektir.

Aktivite transferi:
Ailenle ev dışında vakit geçirmenin, birlikte deniz ve güneşin tadını çıkarmanın tam zamanı. Sen de bu işin organizatörlüğüne soyunabilir, hep birlikte katılacağınız piknik veya günübirlik geziler ayarlayabilirsin.

AŞK TRANSFERİ
Eğer bu yaz kalbin pırpır etsin istiyorsan, bu transfer önerileri tam senlik!

Çevreni genişlet:
Aşık olamamaktan yakınıyorsan, biraz çevreni genişletmeyi denemelisin. Hep aynı insanlarla takılırsan, kalbin bile bu durumdan sıkılabilir. Bu durumun tehlikeli sonuçları da olabilir. Örneğin, aslında arkadaşın olan birinden hoşlandığın yanılgısına bile düşebilirsin!

Eski takımına dönme:
İşte, yazın en sık yapılan transfer hatası. Yazlığa gidilir, eski erkek arkadaş ile karşılaşılır ve aşk, kilitli kaldığı kutunun içinden çıkarılır! Oysa bu, sonu belli bir filmi tekrar izlemek gibidir. Hep iyi başlar, ama kötü biter…

Ret cevabı seni yıldırmasın:
Bir futbolcu olsaydın ve oynamak istediğin büyük kulüp ile şartlarda anlaşamasaydın ne yapardın? Futbolu bırakmazdın herhalde, değil mi? Aşkta da aynen böyle yapmalısın! Ne mi demek istiyoruz? Oldu ya, çok beğendiğin, uğruna birçok şeyi göze alabileceğin yakışıklı, bir başkasıyla çıkmaya başladı diyelim! Bu durumda üzüleceğin garanti. Ama bu, aşka küsmene sebep olmamalı!

Transfer dedikodularını kafana takma:
Dedikodu, kocaman bir kazana benzer. İçindeki fokurdayan suya düşeni de fena yakar! Sen kimseyi bu kazana düşürme ki, onlar da seni itmeye kalkmasın. Özellikle de aşk yüzünden…

 

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir