Konumuz: İnternet kafeler!

824 views Yorum yap
alt

altinternet kafeler yenileniyor, güzelleşiyor, tam da istediğimiz gibi oluyor.

Yurt çapında yaygın hizmet veren İnternet kafeler, işlevleri ve ekonomiye sağladığı katma değer ile Türkiye için büyük bir önem taşıyor. Özellikle teknolojiye erişimi kısıtlı olan bölgeler ve kitleler için İnternet kafeler kritik bir rol üstleniyor. İnternet kafelerin bilgi toplumundaki yaşamsal önemine inanan Microsoft, İstanbul ve Ankara İnternet Kafeciler Odaları inisiyatifi ve Kültür Bakanlığı desteği ile bu işletmelerin toplumda nezih ve güvenilir birer sosyal mekan olarak algılanmasını sağlayan önemli bir projeye imza atıyor. Bu amaçla geliştirilen 3+ Internet Kafe projesinin detayları 23 Kasım 2009 tarihinde Kocaeli Extreme Internet Cafe’de düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı. Toplantıda konuşan Microsoft Telif Hakkı Müdürü Elçim Barkay, 3+ İnternet Kafe iş modelini şöyle açıkladı:

“Ağırlıkla gençlere ve bilgisayar sahibi olmayan milyonlarca Internet kullanıcısına hizmet veren bu mekanlarda dikkatten kaçan lisanssız yazılım kullanımları, bilgisayar sistemlerini İnternet ataklarına karşı savunmasız bırakabilmekte, güvenlik açısından önemli sorunlara yol açmaktadır. Geniş kesimlerin İnternet ortamına erişimini sağlayan bu işletmelerimiz, Internet bankacılığı, e-devlet ve benzeri uygulamaların toplum tarafından benimsenerek kullanılabilmesi için bugün ve gelecekte en doğru adres olmaya devam edecektir. Bilgi toplumu olma yolunda Türkiye için önemli iletişim ve sosyalleşme merkezleri olarak hizmet veren bu mekanların belli kalite standartlarında hizmet verebilmesi, karlı hale gelmesi ve hatta marka yaratması önem kazanmaktadır. Bu kurumlarımızı, Windows 7 ve Microsoft Office yazılımlarını özel koşullarda alabilmelerine yönelik çözümlerimiz, zengin bir çevrimiçi deneyim sunan Windows Live platformu, bilgisayar okuryazarlığı ve İnternet güvenliği konusunda geliştirdiğimiz özgün içeriğimiz ile destekliyoruz. 3+ İnternet Kafe iş modeli, bu alanda girişimcilerimize en uygun çözümleri sunacak”

İlgini çekebilir

altÖğretmenlere ‘Vitamin’ gerek!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlüler

Yıldızları şakaladık

 Kameraların köşe bucak kovaladığı, özel hayatları tüm dünya tarafından mercek altına alınan ünlüler de aslında senin benim gibi sadece birer insan! Onların en komik anlarını yakalayarak sana bunu ispat edelim dedik!      

Devamı   2603