Kola, müzik ve teknoloji birleşirse…

1196 views Yorum yap
alt

altCoca-Cola, bu amaçla Mobilera işbirliği ile Coke’n Music markasını yarattı. Coca-Cola bu atılımıyla; müziğin gençler arasındaki paylaşımı arttırma özelliğinden faydalanarak, müzikseverlerin biraraya gelebilecekleri bir sosyal müzik platformu yarattı.

 

Coca-Cola’nın 2009 dijital ajansı seçilen Mobilera işbirliği ile gerçekleşen Coke’n Music projesi kapsamında websitesi ve outdoor mecralarda kullanıcılar istediği türde ve ruh hallerine uygun müzik dinleyebilme, dünyanın önde gelen kulüplerinden görüntüler izleyebilme, müzik oyunu oynayabilme, şarkılara mesaj ekleyerek arkadaşlarla paylaşabilme ve kendilerine ait bir nota yaratabilme gibi uygulamalara ulaşabilmenin yanında, müzik dinlemeyi seven binlerce kullanıcıyla aynı ortak paydada buluşarak, kendileri için yeni bir sosyal ağ oluşturma fırsatı yakalıyor. Coke’n Music projesinin yepyeni bir bacağı ile kullanıcılar Microsof Live Messenger üzerinden karaoke yapma şansını da buluyor. Bu projenin bilinirliğini arttırmak ve merak uyandırabilmek adına Microsoft Messenger üzerinde “Selin” adında bir sanal karakter yaratıldı. Selin, Microsoft Messenger Live ile ortaklaşa geliştirilen ve Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen bir yapay zeka robotu olarak aynı zamanda Coke’n Music websitesinin sanal admin’i olarak üyelere hoşgeldin mesajları ve haftalık bilgilendirme mesajları gönderiyor. Selin kendisini Microsoft Messenger Live arkadaşlık listesine ekleyen kullanıcıların yazdıklarına otomatik olarak karşılık vererek onlarla sohbet edebiliyor. Bunun yanı sıra, sohbet sırasında “karaoke” kelimesi yazıldığında Selin kullanıcılara bir davet gönderiyor ve bu daveti kabul edenler Microsoft Messenger üzerinden karaoke yapabilecekleri uygulamayı başlatmış oluyorsun. Kullanıcılar, bu uygulama sayesinde mikrofon ve webcamlerini kullanarak www.cokenmusic.com sitesinde bulunan şarkılar üzerinden karaoke yapabiliyor, yaptıkları karaokeleri arkadaşlarıyla paylaşabiliyor veya Microsoft Messenger üzerinde ve www.cokenmusic.com sitesinde bulunan galeriye gonderebiliyorsun.

 

İlgini çekebilir

altEn önemli soru: Tamam mı devam mı?
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erkekler

Onların dilinden konuş!

Seninkinin bazı hareketleri canını sıkıyor ama nasıl bir tavır takınacağını bilmiyorsan bunları kategorilendirmeye ne dersin? Üstelik onların en iyi anlayacağı şekilde! Futbol dilinden!

Devamı   2833