Haftanın eğlencesi

1841 views Yorum yap
alt

 altArtık arkadaşların sana “google” muamelesi yapamayacaklar. Nasıl mı?

 

 

 

 

Hani bazı arkadaşlarımız vardır, üşengeçlikte üstlerine tanımadığımız… Onlar ki, internette birkaç tuşa basarak aradıkları cevabı bulmak yerine, telefon tuşlarına basmayı tercih edip sizi arayarak, sorularıyla çileden çıkartırlar. İşte onların o, “armut piş, azıma düş” usullerini ortadan “esprili” bir dille kaldırmanıza yardımcı olacak çok eğlenceli bir uygulama var artık. 
letmegooglethatforyou diye bir site yapmışlar, nasıl güzel, nasıl güzel.. Arkadaşlarınızın size sordukları “muhtetif” soruları engelleyebilmek için tek yapmanız gereken, bu adrese girmek ve oluşan linki onlara göndermek.

Örneğin; “Bayblon nerede” diye size soruyor. 

www.letmegooglethatforyou.com adresine giriyorsunuz ve Bayblon diye yazarak “ara” tuşuna basıyorsunuz. Oluşan linki de aynen ona yolluyorsunuz. Arkadaşınız da sorusunun cevabını almakla kalmıyor, aynı zamanda bir dahaki sefere ne yapması gerektiğini de öğrenmiş oluyor. Hem eğlenceli hem öğretici değil mi: )

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beslenme

Su hakkında bilmediklerimiz

Bebeklerin ilk öğrendiği kelimelerden biri… Kimi ‘‘Bu’’ derdi ona, kimi ‘‘Fo’’… Şimdi ismini de doğru söylüyoruz, günde 8 bardak içilmesi gerektiğini de… İşte ‘‘Su’’ ve bedenimize getirdiği yararlar…

Devamı   6870