Zoom

Sorunları aş, okulda başarıya ulaş!

Plajdan okula, yaz aşkından sınav telaşına adapte olmak hiç kolay değil! Eğer bu süreci en sorunsuz şekilde atlatmak istiyorsan, hemen geçtiğimiz ay yaptığımız anketin sonuçlarına göz at ve önündeki engelleri keşfet! Sonra da NIVEA’nın çözüm önerileriyle okula süper bir başlangıç yap!

 

Yazı: İpek Koşan


“Görüntümle ilgili sıkıntı yaşıyorum”
Okulların açılmasıyla ilgili en büyük endişen kiloların, sivilcelerin ya da saçların mı? Saatlerce aynanın karşısında vakit geçiriyor ve sürekli kendini sınıfın popüler diğer kızlarıyla kıyaslıyorsan, kimseyle yarışmaman gerektiğini sana hatırlatalım!  Herkesin kendine göre bir güzelliği var ve bunu ortaya çıkartmak da tamamen senin elinde! Sadece kendine biraz özen göstermen gerekiyor. İşte yapabileceklerin…
• Cildine ve yaşına uygun temizleme jelleriyle sabah kalktığında ve akşam yatmadan önce yüzünü yıkamayı unutma.
• Sivilcelerle ve siyah noktalarla başın dertteyse, 3 aşamalı işlemi
uygulamayı sakın ihmal etme: Temizle, tonikle ve nemlendir! Bu rutini alışkanlık haline getir.
•    Hafta sonları evde kendine ba¬kım yap. Örneğin yorgunluk için iyi gelen bir yüz maskesi seçebilirsin.
• Saçların çabucak yağlanıyorsa, ban¬yodan çıktıktan sonra saçını alttan ve uçlardan kurutmaya başlamayı dene. Ay¬rıca yağlı saçlar için olan şampuanlardan kullan. Saçların çok kuruysa, mutlaka saç nemlendiricisi kullan.
• Uyandığında gözlerin şiş oluyorsa, kan dolaşımını artırmak için üzerlerine birkaç dakika buz koy.
• Kilo problemi yaşıyorsan, hayatına hareket kat. Otobüsten bir durak önce inerek okula yürümen bile etkili bir çözüm olabilir.

Yorum Yapın