Zoom

Şarjör arkadaşlar

Bazı arkadaşlar var ki modun düşük olduğunda, ders çalışman gerektiğinde ya da yeni bir ortama girdiğinde tam anlamıyla kurtarıcın olurlar. Sen, sen ol, onları asla yanından ayırma!

Yazı: Irmak Kayserilioğlu

 

Parti kızı
Bir partiye gittiğini ve en çok konuşulan kız olduğunu hayal et… Hoşlandığın çocuk yanına gelip seninle sohbet edecek, eğlenecek ve o gün sana çıkma teklifi edecek… Aslında bu o kadar da zor değil biliyor musun? Eğer biraz çekingen bir karaktere sahipsen tam bir parti kızına ihtiyacın var! Tüm ortamlara rahatlıkla uyum sağlayabilen, insanlarla muhabbet etmekten çekinmeyen, yalnızlığı sevmeyen ve en önemlisi neşe dolu olan bir kanka. Partide giyeceğin kıyafetinden, saç-makyajına kadar sana yardımcı olabilecek bir arkadaş, gerçekten o akşamın kurtarıcısı olabilir! Edeceği danslarla seni de piste çekecek, hoşlandığın çocuğun arkadaşlarıyla sohbete başlayacak ve seni de o ortama sokacaktır. Çılgınlar gibi eğlenerek, unutulmaz partilere katılabilirsin onunla. Sürekli farklı ortamlara gireceğiniz, beraber çok eğleneceğiniz için her an onunla takılmak isteyebilirsin, ama tabii arada derslerini de düşünmek gerek, değil mi? 🙂

Çalışkan kanka
Dersteyken gayet iyi anladığın konular, sınav zamanı geldiğinde nasıl oluyor da beyninden tamamen uçup gidiyor bir türlü akıl erdiremiyorsun. Üstelik tüm notlarını eksiksiz almış, öğretmeninin dediklerini dikkatle dinlemiştin. Ama defterini açıp çalışacağın zaman kafanı karıştıran bir sürü şey oluyor. Kimi zaman da öğretmenin anlattığından hiçbir şey anlamıyor, utandığın için de parmak kaldırıp ya da yanına gidip soramıyorsun. Tabii durum böyle olunca sınavda kağıtla karşılıklı bakışıyorsunuz. Sana ilk önerimiz tabii ki gidip öğretmeninle bu sorununu çözmen. Ama her şeye rağmen “Ben konuşamam” diyorsan, kendine çalışkan bir arkadaş edinmen gerek! Hem sınav zamanlarında hem de ders tekrarları yaparken onunla beraber çalışabilir, anlamadığın noktaları ona danışabilirsin. Beraber çalışmayı teklif ettiğin zaman hem sen bilmediğin konuları öğreneceksin, hem de o bu sırada pratik yaptığından aklında çok daha kalıcı hale gelecek. O yüzden seninle çalışmaması için hiçbir sebep yok:)

Yorum Yapın