Sanal aşk; Gerçek mi, yalan mı?

1692 views Yorum yap

Ekranda beliren bir “slm” ile başlayan, sonrasında sanal olmaktan çıkıp bir anda kalbinde kelebekler uçuşturan bir aşk yaşadın mı hiç? “Hiç bana göre değil” deyip büyük konuşma, internet aşkı her an sana da bir titreşim gönderebilir!

Yazı: İpek Koşan

İnternetten yemek sipariş edebiliyor, bankacılık işlemlerini yapıyor, sosyalleşiyor, yeni arkadaşlar ediniyor, eski arkadaşlarımıza ulaşıyor, gazete okuyor, müzik indiriyor, ödev araştırıyoruz… Tabii bu kadar çok şeye imkan sağlayan teknoloji, aşk hayatımıza da katkıda bulunuyor:) Çevremizde birbirlerini hiç görmeden sadece sanal ortamdan tanışan o kadar çok insan var ki! Bunların bazıları bir süre sonra buluşup tanışıyor ve sevgili oluyor. Peki, sen hiç bu tarz bir aşk yaşadın mı?  Yaşamadıysan da her an kapını çalabilecek bu aşkla ilgili detayları öğren!

Sanal aşk dedikleri…
Söz konusu aşk olunca 7’den 70’e herkesin söyleyecek sözleri, anlatacak hikayeleri, kalbinde kocaman çırpıntıları var. Ama sanal aşk denilince insanlar ikiye ayrılıveriyor. Bir grup bunu tamamen reddedip “Nasıl hiç görmediği, dokunmadığı, göz göze gelmediği birine aşık olabilir ki insan?” diye soruyor. Diğer grup ise, “Sanal aşk gerçek aşktır. Çünkü karşındakinin fiziğine değil, duygu ve düşüncelerine aşık olursun” diyerek bu aşk biçimini sonuna kadar destekliyor.

Sanal aşk sana göz kırpıyor mu
“Gerçek hayatta bile zor bulduğumuz aşkı sanal ortamda gerçekten bulabilir miyiz?” Bu sorunun cevabı nicklerin arkasındaki isimlerin dürüstlüğünde gizli aslında. Sen de sanal ortamda sohbet ederken kendini olduğundan farklı göstermeye çalışmıyorsan, fotoğraf alanına seninle ilgisi olmayan fotoğraflar yüklemiyorsan ve yüz yüze iletişim kurmaktansa yazarak kendini daha iyi ifade edebildiğini düşünüyorsan ve karşında aynı senin gibi birisi varsa, belki de aradığın mutluluğu internette bulabilirsin!

Gerçek mi, yalan mı
Yüzünü hiç görmediğin, yazdıklarıyla kendisini sana hayran bırakan biri var karşında… Onunla konuşabilmek için saatlerini bilgisayar başında geçiriyor, onun msn’e gelmesi için sabırsızlanıyor, geceleri yatağına yattığında onun nasıl biri olduğunu düşünüyor ve hayaller kuruyorsun… Öyleyse, sanal aşk sinyalleri çoktan başlamış bile! Peki, acaba gerçekten aşık mısın? Onunla çok güzel sohbet ediyor, birbirinize şarkılar yollamaktan, fotoğraflarınıza yorum yapmaktan çok zevk alıyor olabilirsin. Ama sanal aşk furyasına katılmadan önce, duygularından emin olmalısın.

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir