Zoom

Sana bir iş teklifimiz var!

Bir işe girip hayalindeki tatil ya da almayı istediğin bilgisayar için para biriktirmeye ne dersin? Üstelik bu, yepyeni arkadaşlıklar kurman için de harika bir fırsat!

Animatörlük yap
Otellerde ve tatil köylerinde gösteriler yapmak, organizasyonlar düzenlemek oldukça eğlenceli bir iş alternatifi! Animatörlük yaparak başkalarının keyifli saatler geçirmelerini sağlarken sen de çok eğlenebilir, üstüne bir de para kazanabilirsin!
Senlik bir iş mi?
Dışa dönük, insan ilişkileri kuvvetli, enerjik, denizi, güneşi seven, kolay kolay yorulmayan biri olduğuna inanıyorsan, animatörlük yapmayı düşünebilirsin. Çekingen olmamak ve hemen yorulup pes etmemek bu işin baş kuralı… Ayrıca tatil yerlerinde bolca turist olduğundan, bildiğin yabancı dil veya diller de bu işi yaparken çok işine yarayacak.

Restoranda veya kafede çalış
Özellikle fast-food tarzı yemekler sunan yerlerde, yani Mc Donald’s, Burger King, Pizza Hut gibi restoranlarda, senin gibi gençlere hem kasada hem de mutfak kısmında bolca ihtiyaç duyuluyor. Kafelerde de yazın müşteri sayısı arttığı için eleman sayısının artması gerekiyor. Buralarda servis elemanı olarak çalışabilir, her gün yepyeni insanlarla karşılaşıp yeni deneyimler edinebilirsin.
Senlik bir iş mi?
Güler yüzlü, hızlı ve dikkatli bir kızsan, bu iş tam senlik! Çünkü müşteriler her zaman için siparişlerinin doğru şekilde ve zamanında gelmesini ister. Dikkatli olduğuna ve elinin çabuk olduğuna inanıyorsan, bu işi düşünebilirsin.
Yeteneklerini paraya dönüştür
El becerilerine güveniyorsan, bundan para kazanmayı mutlaka denemen gerek! Örneğin renkli taşlardan ya da boncuklardan takılar yapıp bunları tatil yerlerinde satabilir veya yine tatil mekanlarına, kafelere, restoranlara duvar resimleri yaparak ressamlığından para kazanabilirsin.
Senlik bir iş mi?
Bu iş için gereken ilk ve en önemli şey, tabii ki yetenek. Güzel sanatlara yatkınlığın varsa, el emeği ürünlerin ya da yaptığın resimler etrafındakilerin beğenisini topluyorsa hiç durma! Ayrıca böyle bir işte kendi kendinin patronu olacağın için ve yapacakların senin yaratıcılığına kaldığı için son derece özgür şekilde çalışma imkanını yakalayacaksın!
Anketörlük yap
Eğer insanlarla iletişim içinde olmayı ve araştırma yapmayı seviyorsan, araştırma şirketlerine başvurarak anketörlük yapmaya başlayabilirsin.
Senlik bir iş mi?
Bu işi yapabilmek için ilk kural, çekingen olmamak. Çünkü insanlara dil dökmen ve onları sorularına cevap vermeye ikna etmen gerekiyor. Ayrıca dışarıda çalışacağın ve gününün çoğunu yürüyerek geçireceğin için enerjinin hemen tükenmemesi gerekiyor.
Festivallerde görev al
Festivallerde dönemsel olarak çalışacak gençlere çok ihtiyaç var.  Festival alanının düzenlenmesinden gelecek konukların ve dinleyicilerin organize edilmesine, biletlerin satışına kadar pek çok alanda çalışma fırsatı yakalayabilirsin. Bu tip işlerde elbette senden daha tecrübelilere bakarak öğrenmek çok önemli. Yani ilk başlarda sana verilen işleri biraz önemsiz gibi görebilirsin, ama bunlar mutlaka sana çok şey öğretecek işlerdir.
Senlik bir iş mi?
Bu tip işler organizasyon yeteneği gerektirir ve görevlerini belli bir zaman içinde yapman gerekeceğinden üstünde belli bir stres hissedebilirsin. Ancak önemli olan ortaya çıkacak işi ve sonrasında kendinle duyacağın gururu düşünerek bu stresi göze alabilmen… Ayrıca hayranı olduğun ünlüleri çok yakından görebileceğini de hesaba kat;)


Nerelere başvurabilirsin?

•    İş ilanlarını kaçırmamak için gazetelerin İK sayfalarına ve online İK sitelerine sık sık bakmayı ihmal etme!
•    www.yenibiris.com, www.kariyer.net, www.elemanonline.com, www.unisbul.com, www.monster.com.tr, www.is-kariyer.com adresleri çok işine yarayabilir.
•    Ayrıca sürekli gittiğin veya evinin yakınındaki yerlerle istediğin iş konusunda yüz yüze görüşmeler de yapabilirsin. Sana şimdiden kolay gelsin:)

Yorum Yapın