Zoom

“Seni sevmiyorum arkadaşım”

İşte “Seni sevmiyorum” dedirten 12 kız… Yalancı, takıntılı, kıskanç…  Daha başka hangi özelliklere sahip olan kızların sevilmediğini merak ediyor musun? O halde hepsini gözden geçirelim, sonra da kendimize bir çeki düzen verelim;)

1 Dedikoducu: Devamlı dedikodu yapan ve ayaklı gazete görevini başarıyla yerine getiren biri gerçek hayatta ne kadar sevilebilir ki? Onunla sırlarını paylaştığında gidip başkalarına anlatmayacağından hiçbir zaman emin olamazsın!

2 Kıskanç: Bir arkadaşının seni devamlı kıskandığını düşünsene! Kötü kötü bakışlar atan, her yaptığını taklit etmeye çalışan birine ne kadar tahammül edebilirsin ki? Üstelik sürekli kıskançlık yapan kişinin, kendine güvensiz olduğunu da biliyor olmalısın!

3 Bakımsız: Tamam kabul, herkes dünya güzeli olmak zorunda değil, ama en azından bakımlı ve temiz olabilir, değil mi? Çirkin Betty bile telli dişlerine ve gözlüklerine rağmen, pürüzsüz bir cilde ve bakımlı saçlara sahipti. Kimse dişlerinde maydanozla dolaşan, ter kokan biriyle vakit geçirmek istemez!

4 Takıntılı derecesinde titiz: Bir de aşırı titiz olduğu için bizi delirtenler var! Sofrada sürekli çatal-bıçağını temizleyen, başkalarıyla aynı ojeyi sürmeyen, üzerindeki en ufak bir toz zerreciğine bile tahammül edemeyen kişiler, bizim de kendimizi rahatsız hissetmemize neden olurlar. Bu yüzden temizlik konusunda dengeyi kaybetmemek ve takıntı sınırını aşmamak şart!

5 Kibirli: Biliyor musun, bir kişi bu duyguya ne kadar çok sahip olursa, yanındaki insan sayısı da bir o kadar azalıyor. Çünkü hiç kimse kendini beğenmiş, burnu havada olanları sevmiyor. Cana yakın, sevimli ve yardımsever kişiler her daim sevilmeyi garanti altına alıyor.

6 Güvensiz: Karşımızdaki kişi kibirsiz olabilir, ama aşırı güvensiz de olmamalı! Attığı her adımı başkasına soran, hiçbir konuda fikir üretemeyen bir arkadaş bizi bir adım öteye götüremez.

7 Gösteriş meraklısı: Sırf hava atmak için gidip çok pahalı bir çanta aldığın oldu mu? Ya da yeri olmamasına rağmen sırf dikkat çekebilmek için alakasız kıyafetler giydin mi? Bu şekilde davranan çıtırlar, erkekler tarafından “gösteriş meraklısı kızlar” olarak adlandırılıyor ve gerçekten sevilmiyor. Sadece erkekler değil, kızlar da bu kişiler hakkında pek de olumlu şeyler düşünmüyor. Bu kadar da itici olmaya gerek yok, değil mi ama;)

Yorum Yapın