Pil ömrünü uzat:)

2399 views Yorum yap

Sen ne dersin, o ne anlar?

Sabahları okula giderken annene beş dakika uyuyabilmek için ısrar edebilirsin. Ama sen beş dakika da istesen on dakika da desen, annenin anladığı “İki saniye sonra yeniden söylemeliyim, eğer kalkmazsa on saniye sonra yanına gidip başında beklemeliyim“ olacaktır. Bu işkenceden kurtulabilmek için “Ben saatimi kurdum” demeye ne dersin:)
Ayakları kokan arkadaş
Arkadaşını kız kıza dedikodu yapıp yemek yemek için eve davet ettin, ama o da ne! Eve girdiğiniz andan itibaren ağır bir koku kapladı her yeri! “Foseptik çukuru mu açıldı acaba evde” diye düşünürken, kokunun arkadaşından geldiğini fark ediyorsun. İşte o an kırmızı alarm çalabilir, burnun isyan edebilir, yaptığın o güzel plan bir anda yok olabilir. Arkadaşına “Haydi gel, ayaklarımız yıkayıp parfüm sıkalım” desen olmaz, yanlış anlar; durduk yere söylenecek laf mı o? Koku alma duyunu iptal etme gibi bir özelliğin de olmadığına göre bu kız kıza takılmaca faslını kısa kesmekten başka çare yok. Hemen hasta numarası yap ve arkadaşına kendini kötü hissettiğini söyle:)
Zorla gidilen düğünler
Büyümenin en kötü yanlarından biri, ailenle birlikte bütün düğünlere gitmek zorunda kalman olabilir. Hasta numarası yapsan inanmazlar, gitmek istemediğini söylesen dinlemezler, en kötü kıyafetleri giyip seni evde bırakmaları için çok uğraşırsın, ama kaçış yok! Düğünde müzik çaldıkça, yaşlı teyzeler seninle muhabbet etmeye çalıştıkça gerilebilirsin. Sana böyle bir durumda acil enerji takviyesi şart! Telefonuna şarkı stokla, şarj aletini ve kulaklığını yanına almayı unutma. Düğünde de prize yakın bir masa seç kendine ve bu kabusu telefonunla oyalanarak atlat.

 

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinema

Zaman Yolcusunun Karısı

Kızlar aşk konusunda ne kadar özverili oluyorlar. Erkeklerse, biraz daha rahat takılıyorlar, nedense? Bu film kimsenin çözemeyeceği ilginç bir kusuru olan Henry’nin Clare tarafından ne kadar çok sevildiğini anlatıyor. Çok romantik:(

Devamı   1080