Pil ömrünü uzat:)

2803 views Yorum yap

Kimi zaman enerjinin bitip tükendiğini hissedebilir, tıpkı elektronik bir cihaz gibi şarj olmaya ihtiyaç duyabilirsin. İşte bu anlarda deşarj olarak rahatlamalı, gerçekleşen olaylardan en az hasarla sıyrılmalısın. Nasıl mı?


Yazı: Fatma Karaca

Bakımsız sevgili
Hafta sonu saatlerce hazırlanıp en güzel elbiseni giyerek senin yakışıklıyla buluşmaya gidiyorsun. Ama seninki çok salaş bir pantolon giymiş, saçlarını “Çılgın Bediş” dizisindeki Oktay gibi jöleyle yapıştırarak facia yaratmış. Şimdi sen bir prenses, o ise hala öpülüp prens olamamış kurbağayken, dışarda nasıl gezeceksiniz? Dur, hemen suratını asıp günü mahvetme. En iyisi fazla kalabalık olmayan yerlerde gezmeyi teklif et. Doğum günü için de kendi zevkine göre birkaç kıyafet seçip ona hediye etmeyi deneyebilirsin.
Sosyal medya travması
Hoşlandığın çocuğun sanal alemdeki bütün hesaplarının şifresini istiyorsun. Çünkü mesajlarına bakmak, arkadaşlarını silmek bir yana, paylaştığı şeyleri hiçbir arkadaşın görmeden yok etmek istiyorsun. Facebook’da paylaştığı acılı, damar şarkılar, attığı kamyon yazısı tarzı tweetler, Instagram’a yüklediği kıro fotoğraflar enerjini bir anda sıfırlayabilir! Sakin ol ve hemen o şifreleri almak için her yolu dene!
Yabani sevgili
“Kaptan Mağara Adamı” çizgi filmindeki gibi bir karaktere dayanmak için kaç watt enerjiye ve hoşgörüye ihtiyacın var:) Tıpkı onun gibi yabani, arkadaşlarınla buluşmayan, onların olduğu ortamda yalnız kalmamak için kendi arkadaşlarını çağıran bir sevgilin varsa; bu durumu kabullenmeyi denemekten başka yol görünmüyor. Eğer “Bu benim gibi sosyal biri için çok zor” diyorsan, gizlice bir organizasyon yaparak arkadaşlarını bir anda onunla buluştuğunuz kafeye çağırabilirsin. Böylece onlarla kaynaşıp bu tavırlarına son verebilir.
Kayıp abur cuburlar
Akşam eve giderken geçen gün aldığın çikolatayı hayal edip “Güzel bir film açıp abur cubur yerim” diye düşünüyorsun, ama eve gittiğinde senin aldıklarının yerinde yeller esiyor. Şimdi yeniden evden çıkıp markete giderek kurduğun hayali gerçekleştirmeli mi yoksa yarına mı ertelemelisin? İşte bu bilmecenin içinden “Hayır ikisi de değil, bu yoğurdu sarımsaklayıp da yemeli” diye bağırıp şalterlerini indirmeden önce derin bir nefes al! Buzdolabının içinde uzay boşluğuna açılan, içine aldığı her şeyi yok eden kara deliklerden olmadığına göre bu oburun kim olduğunu araştırıp onu markete gönderebilirsin. Sorgulamaya önce kardeşinden başlarsan daha hızlı çözüme kavuşursun, bizden söylemesi:)

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zoom

Görün, tanın, ününe ün kat!

Geride kalmamak, herkes tarafından bilinen ve aranan biri olmak için hayatında bazı değişiklikler yapmalısın! İşte popülariteni artıracak, ününe ün katacak öneriler…

Devamı   2947