Noel geyikleri

1720 views Yorum yap

Şimdi sana dünyanın dört bir yanından Noel efsaneleri anlatacağız! Japonlar kapıya ip asıyor, İspanyollar saat tam 12’de 12 tane üzüm yiyorlar. Şans ve bereket getirdiğine inanılan bu gelenekleri belki sen de denemek istersin!

Öncelikle tüm Heygirl çıtırlarına yeni yılda bol şans, bereket, mutluluk, sağlık, yakışıklı bir şövalye, büyük bir aşk, bol harçlık, dertsiz tasasız arkadaşlık ilişkileri, yüksek notlar ve havalı bir yıl diliyoruz:) Şimdi de dünyanın en komik yeni yıl geleneklerine bir göz atalım diyoruz:)

Kırmızı iç çamaşırını unutma

En klasik ve aynı zamanda en komik geleneklerden biri olan kırmızı iç çamaşırı giyme durumunun kaynağı nedir hiç merak ettin mi? Bu gelenek, batı ülkelerinde yüzyıllardır hiç değişmiyor. Ortaya çıkış sebebi de aslında çok basit bir anlama dayanıyor. Yeni bir şey giydiğimizde yeniliklere kavuşacağımız inancından ortaya çıkan iç çamaşırı geleneğinin özellikle kırmızı olmasının sebebi de, bu rengin şansın ve tutkunun rengi olması. Beş kuruş fazla olsun ama kırmızı olsun tabii!

Işıkları yak, suları aç  

Saat 00:00’da bütün ışıkları ve suları açmak iyi şans getiriyormuş! Zaten faturalar da seneye geliyor,  o yüzden sen de bunu yapabilirsin!

Nar kırmak bereket getiriyor
Yeni yılda sağlık ve bereket istiyorsan, yeni yıl gecesi evinizin kapısında nar kırman gerekiyor. Doğru duydun! Bu, Yunan Mitolojisi’nden gelen bir gelenek ve hala birçok ülkede devam ediyor. Nar, birçok medeniyette doğurganlık, sağlık, bereket ve zenginliğin sembolü olarak kabul ediliyor. Böyle olunca da kapı önünde kırılan ve bir yıl saklanan narın bereket getireceğine inanılıyor.

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlüler

Aman nazar değmesin!

Bu çiftler, ”Hollywood’da aşk yoktur’, ”İki günde ayrılırlar”, ”Reklam için birlikteler” gibi ön yargılara inat, hala beraberler ve çok da mutlular! Haydi, onlara birer nazar boncuğu dağıtalım da, aşkları göze gelmesin;)       

Devamı   2335