Neden hep sanal aşk?

1408 views Yorum yap

Aşkların sadece sanal  ortam üzerinde yaşanıyorsa, olan biten hakkında kafa yormaya ve yaşadıklarının sebebini düşünmeye ne dersin?

o bir beyaz atlı prens.com
Kelimeler sayesinde şişmanlar zayıf olabilir, kısa boylular on santim uzayabilir.  Online sohbetlerde hiçbir şeyi söylemek yasak değil. Hatta klavyenin yanında açık duran bir kitaptan şirin cümleler bile “alıntı” yapılabilir. Ve sen bilgisayarının karşısında Robert Pattinson benzeri bir yakışıklı hayal edersin. Bu çocuk aynı zamanda Cem Yılmaz kadar komik, küçükken hep birlikte uyuduğun ayıcığın kadar da tatlıdır.

Durum tespiti: Bilgisayar ekranı karşısında hayalinde canlandırdığın bu yakışıklıyı gerçek hayatta karşında bulman elbette oldukça zor. Hal böyle olunca bu kişinin sadece bir hayalden ibaret olduğunu aklından çıkartmamanda yarar var. Senin açından düşlerinin prensi birlikte olmaktansa yalnız kalmayı tercih etmen daha akıllıca görünüyor.
Sistemindeki erör: Sen sanal aşkını yakışıklı ve zeki hayal ediyorsun, ama o, gerçekte son derece budala bir kıtır da çıkabilir, ona göre! Umutlarını, hakkında hiçbir şeyden emin olamayacağın birine bağlaman büyük hata! Bunun için, Robert Pattinson kadar yakışıklı olmasa da, gözlerini etrafında kanlı canlı gördüğün çocuklara çevirmen senin için çok daha iyi!
Vazgeçmenin yolu: Bilgisayarı kapattığın anda,  onun yağlı saçları ve kocaman göbeğiyle etrafta dolanmaya başladığını düşün. Iyyk! Gerçekler acıtır!

rutinden kurtulmak istiyorum.com
Her sabah bir saat alarmıyla uyanıyorsun, senin gibi uykudan zar zor kalkmış aile fertleriyle en fazla iki kelime konuşup evden çıkıyorsun. Okul çok zor, erkekler çekilmez, arkadaşlar hep aynı… Böyle bakınca hayat insanda hiçbir istek uyandırmıyor. Oysa web sitelerine seni parti yıldızı gibi gösteren fotoğraflar eklemen çok kolay! Gerçeklerle azıcık oynamak herkesi bambaşka birine çevirebilir!

Durum tespiti: Sindrella rolü elbette herkesin hoşuna gider. Hatta bu öylesine sihirli bir durumdur ki, kendini yıldızların üzerinde hissediyor olabilirsin. Böylece hayat karşısındaki cesaretin bile artabilir.
Sistemindeki erör: Kendini gerçek olmayan bir hayata kaptırarak büyük zarara uğrayabilirsin. Dikkat, dikkat! Bir an evvel yeniden gerçekliğin kapsama alanına girmen lazım.
Vazgeçmenin yolu: Bilgisayarının hemen yanı başına kalpten sevdiğin bir şey yerleştir. Örneğin  annenin fotoğrafı, küçüklüğünden hatıra kalan ayıcığın veya en iyi arkadaşının verdiği özel bir hediye… Bunlar seni gerçek hayatına geri çekmeye yarayacaktır.

çok çekingenim.com
Sanal aşklar, gerçekte ilişki yaşamaya cesaret edemeyenlere sunulmuş bir fırsattır adeta. Ne de olsa monitör karşısında kekeleme ya da kızarma riski yok. Ayrıca anlatılan sanal hikayenin kahramanı olmak çok kolay. Çekingenler hiç fark etmedikleri harika özeliklere sahiptirler; izleyen taraf oldukları için gözlem yetenekleri çok kuvvetlidir ve soğukkanlılıklarını korumayı bilirler.

Durum tespiti: Şimdi çok iyi bir gözlemci olduğunu biliyorsun. Sanal ortamlarda bu özelliğinle başrolü kapıyorsun, çünkü gözlem yapa yapa karşındaki kişiyi nasıl etkilemen gerektiğini gayet iyi öğrendin. Artık yüz yüze olmadığın kişiler üzerinde bunu rahatlıkla uygulayabiliyorsun.
Sistemindeki erör: Gerçek hayatta cesaret edemediğin her türlü hareketi nette yapmaya kalkışıyorsun, ki bu iş seni sonradan utandıracak boyutlara varabilir. Hatta şu kadarını söylemek yalan olmaz; bu hikayenin iyi bitmeyeceğinden emin olabilirsin.
Vazgeçmenin yolu: Nasıl olsa sanal ortamda az çok bir tecrübe edindin. Biriyle flört ederken heyecandan bayılmaya gerek olmadığını da gördün. O zaman şimdi bunu gerçek hayatta uygulama zamanı çoktan gelmiş. Haydi, ne duruyorsun? Tanıdığın ve sanal olmayan bir yakışıklının karşısına geç ve göster kendini!

Sayfalar: 1 2 3

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir