Ne zaman, neye dönüşüyorsun?

1566 views Yorum yap

Sinemalarda izlediğin vampirler, kurt adamlar, zombiler aslında gerçek yaşama çok da uzak yaratıklar değiller! Hatta sen bile zaman zaman bunları kendi içinde yaşıyorsun! Nasıl mı?

“Offf çok canım sıkılıyor” dediğin zaman annen ve baban bu sözlerine bir türlü anlam veremiyorlar, değil mi? Oysa nasıl da başka bir dünyan var! Bir genç kızın dertleri hiç biter mi? Platonik aşklar, kıskançlıklar, ders stresinden kaynaklanan depresyonlar, regl sancıları ve bunalımları, en çok canını sıkan da aşk acısı ve intikam isteği… Seninkilere bu problemler nasıl da fantastik bir kurguymuş gibi görünüyordur:) Belki de haklılar. Tıpkı yönetmenlerin doğaüstü yaratıklar yaratıp güzel filmler çekmeleri gibi belki sen de hayatını bir film haline getiriyorsun. O fantastik canavarların hepsini ister istemez içinde yaşatıyorsun! Haydi, sivri uçlu kazıklarını, sarımsaklarını, gümüşlerini hazırla, bu lanetlerin hepsini defetmeye başla!

Platonik aşk yaşayınca
Hayalet

Bir türlü huzura kavuşamayan, kaybolmuş bir hayalet gibisin. Çünkü bu çocuk bir türlü yüzüne bakmıyor. Belli ki seni göremiyor. Bir hayalet gibi etrafında dönüp duruyor, onu uzaktan izliyorsun. Belki de sana “Geldiysen ses ver” diyor, ama anlamıyorsun! Bu hayaletin görünür olmaya ihtiyacı var.

Dikkatini çek
Geldiysen masaya üç kere vur! Yani onun olduğu masaya doğru şöyle sevimli bakışlar at. Hatta bir iki kız arkadaşını da yanına alıp yan masaya otur. Kalemini onun olduğu tarafa doğru düşür, bekle, eğilip alsın ve ona teşekkür et. Sonra “merhaba” de. Kızlara da söyle sana bu konuda yardımcı olsunlar ve hemen bir sohbet ortamı yaratsınlar. Gördün mü, artık hayalet değilsin! Bundan sonra seni hep görecek ve karşılaştığınızda da hep selam verecek.

Aşk acısından uykusuz kalınca
Zombi

Aşk yakar, aşk acıtır… Tamam da günler geceler boyunca onu düşünmeye gerek var mı? Hem bu kadar kafana takınca sorunları çözebiliyor musun? Muhtemelen hayır!  Hiçbir şey duymuyor, görmüyor, yemek yemiyor ve uyumuyorsun, kendini bu kadar paralarsan sonunda bir zombi olursun:) Son kalan şansını da bu yüzden kaybedebilirsin.

Canlan biraz
Tam tersi senin kendine iyi bakman ve güzel görünmen gerekiyor, yoksa bu yakışıklı sana geri döner mi ya da seninle birlikte olmak ister mi? Şimdi tüm bu sıkıntıları ve herkesi yeme isteğini bir kenara bırak ve ışığa doğru yürü:) Pozitif ol, kendine yeni kıyafetler al, saç modelini değiştir, diyete başla ve dikkat çekici ol. Yakışıklın da sana baktığında mor gözler değil, mor far ve güzel bir göz makyajı görsün. Duydun zilin sesini, yarışma başlıyor:)

Regl olduğunda ve dolunayda
Kurt kız

Bir genç kızın en büyük derdi regl! Ve bu dert hiç bitmediği gibi her ay da düzenli olarak tekrar ediyor. Kısacası bu durumdan kurtuluşun yok, o zaman süreci hafif atlat da zarar ziyan olmasın, değil mi? Hele bir de dolunaylı geceler o günlere denk gelirse, en iyisi sen annene söyle de seni odana kilitlesin:) Çünkü bu gece kurt kıza dönüşebilir, farkında olmadan çok sevdiğin kişilere zarar verebilir, onların kalplerini yok yere kırabilirsin!

Negatifi uzaklaştır

Bu günlerde fiziksel aktiviteler sana çok iyi gelebilir, böylece üzerindeki o yoğun elektriği belki koşu bandında bırakabilirsin. Ya da odanda kum torbası olarak kullanabileceğin bir yastık varsa, günde üç kez 30’ar kez olmak üzere, bu yastığı yumruklayabilirsin. Banyonuzun ses yalıtımı iyiyse, oraya girip 10 dakika boyunca çığlık atabilirsin. Neden banyo diyoruz biliyor musun? Çünkü akustiği çok iyi ve attığın çığlığın dehşetini daha etkili bir şekilde duyabilirsin:) Emin ol, sonra rahatlayacaksın, bu ayı da sıkıntısız atlatacaksın.

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir