Kültür zengini ol!

1878 views Yorum yap

Bolca oku
Kitap okumaktan sıkılıyor olabilirsin belki, ama emin ol kültürlü olmanda en etkili olacak madde okumak!
•    Günlük gazeteleri okumayı ihmal etme.
•    Gustave Flaubert-Madame Bovary, Victor Hugo-Sefiller, Lev Tolstoy-Savaş ve Barış, John Steinbeck-Fareler ve İnsanlar, Dostoyevski-Suç ve Ceza, Alexandre Dumas-Monte Cristo Kontu, Yaşar Kemal-İnce Memed gibi klasikleri okumadıysan, hemen kendine bir liste yap ve okumaya başla.
•    Karikatür seviyorsan, haftalık çıkan karikatür dergilerini takip ederek hem eğlenebilir hem mizah yönünü güçlendirebilirsin.

Üye/abone ol
Atlas, Bilim Teknik gibi dergilere abone olarak yeni şeyler keşfedebilirsin. Hem doğal hayatta hem de bilim dünyasında ne olup bittiğinden haberdar olmak için bu tür dergileri okumayı ihmal etme! Ayrıca İstanbul Modern ve İKSV’ye ait etkinlikleri düzenli olarak öğrenmek istiyorsan, mail grubuna dahil olabilir ve böylelikle etkinlikleri yakından takip edebilirsin.

Bakış açını farklılaştır
Unutma ki bir olaya birçok yönden bakabilmeni sağlayacak olan şey, birçok insan tanımak… Tanıdığın insanlarla sohbet et, fikir edinmek istediğin konuları tartış. Bilgi alışverişinin kültürünü geliştirmende yardımcı olacak önemli maddelerden biri olduğunu unutma.

Tıkla!
İşte işine yarayabilecek siteler…
Unicef: www.unicef.org.tr
Greenpeace Akdeniz: www.greenpeace.org/turkey
Tema Vakfı: www.tema.org.tr
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu: www.shcek.gov.tr
İstanbul Kültür Sanat Vakfı: www.iksv.org
İstanbul Modern: www.istanbulmodern.org
İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği: www.ifsak.org
The Internet Movie Database: www.imdb.com
Vikipedi-Özgür Ansiklopedi: www.tr.wikipedia.org

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MyBlog

Lise

Ben şahsen etrafımdaki insanlara yardımcı olmayı çok seviyorum 🙂 bloglarımı da bunu düşünerek yazıyorum yani hiçbir fikrim olmayan bir konuyla ilgili yazı yazmıyorum kesinlikle yanlış bilgi vermemeye çalışıyorum. her neyse yardım etmeyi sevdiğim için

Devamı   1206