Kültür zengini ol!

1896 views Yorum yap

Her konuda söyleyecek bir sözün olsun ister misin? Hem sosyalleşip hem de kendine bir şeyler katmak istiyorsan, bu yazıyı okumanda fayda var! Üstelik kültür zengini olmak için çok para harcamana da gerek yok!

Festivalleri takip et!
Sosyal hayatına yenilikler katmak için festivalleri takip etmeyi unutmamalısın! Film festivallerinde dünyanın dört bir yanında çekilmiş ödüllü eserleri izleme imkanı bulabilirsin. Unutma, filmler kısa bir süreliğine vizyonda kalıyor ve bilet fiyatları da çok ekonomik! Tek yapman gereken, İstanbul Kültür Sanat Vakfı gibi kuruluşların sitelerinden tarihleri önceden öğrenmek ve yerini ayırtmak!

Gönüllü ol
Başkalarına yardım ederek hem birçok şey öğrenebilir, hem yeni insanlarla tanışabilir hem de hayatına yepyeni bir bakış açısı kazandırabilirsin. Üstelik yapacağın yardımlar, kendini çok daha iyi hissetmeni de sağlayabilir! Neler mi yapabilirsin?
•    Greenpeace, Tema, Unicef gibi vakıflarda ve yardım kuruluşlarında gönüllü olarak çalışabilirsin. Hatta harçlığından para ayırarak, bu tip sosyal yardım kuruluşlarına bağışta bulunabilirsin. Onları mutlu etmenin keyfinin bambaşka olduğunu fark edeceksin!
•    Çocuk Esirgeme Kurumları’nın yuvalarına gidip kimsesiz çocuklarla vakit geçirmeye ne dersin? Giderken kendine küçük gelen, giymediğin kıyafetleri, eskiden oynadığın oyuncakları da götürüp oradaki çocukları mutlu edebilirsin. Türkiye’nin dört bir tarafından kendine bir kardeş seçebilirsin. Yılda yapacağın çok düşük bir bağışla onun eğitim masraflarını üstelenebildiğini biliyor musun? Seçtiğin kardeşinle mektuplaşabilir, kendine ait eşyalar gönderip, onu mutlu edebilirsin!
•    Sesli kitap okumayı deneyebilirsin! Sen okuyacaksın, görme engelliler dinleyecek… Bilgi almak için seslikitapgonulluleri.com sitesine göz atabilirsin.

İnternette araştırma yap
Kendine yeni bilgiler katmak için illa para harcaman gerekmiyor! Hani Facebook, Twitter gibi sitelere girmene yarayan internet var ya, işte onun sayesinde istediğin her şeyi öğrenebilirsin.
•    Merak ettiğin konuları Google ya da Vikipedi aracılığı ile araştır.
•    Imdb’nin sitesini ziyaret edip filmler hakkında yorumlara bakabilir, beğendiğin oyuncuların film ve dizi geçmişini öğrenebilirsin.

 

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir