Zoom

Krizleri fırsata çevir

alt

Annenle yaşadığın bir tartışma, erkek arkadaşınla aranızdaki gerginlik, sınavda yaptığın bir hata… Bunların her biri krize de dönüşebilir, mucizeye de! Önemli olan, senin doğru tepkileri vermen ve krizden fırsat yaratmasını bilmen!

 

Durum: Reddedilmekten korkuyorsun
”Hayır” cevabını almaktan korktuğun için, ne sevdiğin yakışıklıya açılabiliyor ne de bir arkadaşını bir yere davet edebiliyorsun. Bu da günden güne daha yalnız kalmana ve kendini daha mutsuz hissetmene sebep oluyor…

Fırsata çevir: Okulun en yakışıklısını sinemaya davet ederek işe başlayabilirsin. Teklifini iki farklı sonucu olabilir: Birincisi kabul etmesi, ikincisi reddetmesi… Kabul ederse hayat zaten bayram olur! Reddederse de reddedilmenin hiç de korkunç bir şey olmadığını, herkesin başına gelebileceğini anlayıp korkunu aşarsın. Unutma, denemek her zaman denememekten daha iyidir.

Durum: Her şeye sinirleniyorsun
Son zamanlarda ne zaman, neye parlayacağın hiç belli olmuyor. En ufak bir şeyden alınganlık yapıyor, adeta buluttan nem kapıyor, yanardağ gibi patlıyorsun! Sinirini içine atmak seni yoruyor, dışarı yansıtman aileni ve çevreni…

Fırsata çevir: Hayatında strese sebep olan şeyler mi var? Öyleyse onlardan bir an önce kurtulmalı ve daha huzurlu bir hayata kavuşmanın yollarını aramalısın. Bir uzmana danışarak öfkenin sebebini ve onunla baş etme yollarını öğrenebilir ya da yoga ve meditasyon gibi aktivitelerle tanışarak rahatlayabilirsin.

”Sevgilinin seninle vakit geçirmemesi”, ”Öğretmeninin senden şikayetçi olması”, ”Üniversite sınavını kazanamaman”, ”Arkadaşlarının arkandan konuşuyor olması…” Bu durumları birer fırsata çevirmek istiyorsan, Heygirl Nisan 2009 sayısı, sayfa 74’e göz at!

 

İlgini Çekebilir:
alt

Masaüstünüz için eğlenceli duvar kağıtları!

 

 

 

Yorum Yapın