Komplekslerinden kurtul!

1464 views Yorum yap

Cazibeni yeterince kullanamıyorsun
Sen busun: Erkek arkadaşına selam verme şeklin şu: Omuza bir şaplak ve bir göz kırpması!
Rüyalarında: Kırmızı rujun ve buğulu göz makyajınla her gittiğin davette gözleri üzerine çekiyorsun. Henüz yaz gelmemiş olsa da sevgilin bayağı ter döküyor!
Hedefe giden yol: Kızsal kırıtma hareketlerini gerçekten sevmiyor ve itici buluyorsan, kendini çok da fazla zorlama. Çünkü gayet doğal kızları tercih eden erkeklerin sayısı da zaten oldukça fazla! Ama bu tip kızsal özellikleri sevip de yapmaya cesaret edemiyorsan o başka… Baştan çıkarıcı makyajınla ve kıyafetlerinle dışarı çıkmadan ya da erkek arkadaşının karşısına geçmeden önce odanda kendi kendine denemeler yap. Böylece zamanla kendini o şekilde de rahat hissetmeye başlar ve gösteriye hazır hale gelirsin.
Kulak asmaman gereken cümle: “Seni gidi erkek Fatmaaa!”
Tekrar etmen gereken cümle: “Kız olmanın tüm avantajlarını kullanacağım!”

Müzikten yeterince anlamıyorsun

Sen busun: Dinamo FM’in ne tür müzik yayını yaptığını bile bilmiyorsun. Bir dakika! Sanırım Dinamo FM diye bir radyo da bilmiyorsun:(
Rüyalarında: En azından efsane gruplar ve sanatçılar hakkında eksiksiz bilginle ışıldıyorsun. Kimse seninle bu konuda rekabete bile giremiyor.
Hedefe giden yol: Müzikle ilgili kitapları, internet sitelerini, dergileri didiklemeye giriş. İşe temelden başla ve ana müzik türleriyle onların unutulmaz temsilcilerini hafızana kazı. Myspace’te tura çık ve dinleyip beğendiğin her şey hakkında bilgi edin. Uzmana dönüşeceksin!
Kulak asmaman gereken cümle: “Müzikten anlamak için yeterince iyi bir kulağın yok sanırım.”
Tekrar etmen gereken cümle: “Beethoven sağır bile oldu ama onu hiçbir şey durduramadı. Ben de zincirlerimi attım geliyorum artık!”

Yeterince soğukkanlı değilsin
Sen busun: Çatık kaşlar, yenmiş tırnaklar ve uykusuz geceler senin ayrılmaz birer parçan oldular!
Rüyalarında: En zor ödevleri en kısa sürede hazırlıyor, kuaförde saçların yansa bile bu duruma gülüp geçiyorsun!
Hedefe giden yol: Eğer doğuştan soğukkanlı değilsen, senin sakin kalabilmenin tek yolu beklenmedik durumlara hazırlıklı olman. Bir işe girişmeden önce riskleri ve başına gelebilecekleri önceden hesaplamaya çalış. Böylelikle başına bir iş geldiğinde yaşayacağın paniği %90 azaltmış olursun.
Kulak asmaman gereken cümle: “Olacakların önüne geçemezsin, zamana bırak ve gör.”
Tekrar etmen gereken cümle: “Bu işten sıyrılmak çocuk oyuncağı.”

Yeterince ikoncan değilsin
Sen busun: Hafta sonları bir tişört ve tayt sana yeter. Daha fazla düşünmeye gerek yok!
Rüyalarında: Onca abartılı ya da salaş giyinen kız arasında sen öylesine mükemmel görünüyorsun ki fark edilmemen mümkün değil!
Hedefe giden yol: Gerçekten ve kimseden kopya çekmeden stil sahibi olmanın yolu kimseye fikrini sormadan kendine yakışanı tespit etmen. Bol bol moda dergisi alıp sayfaların arasına dal ve en önemlisi şimdiye kadar bilmediğin trendlerden korkup kaçma. Beğendiklerini tespit ettikten sonra dışarı çık ve mağazalara koşup denemelere başla. Sana yakışmayanı üzerinden derhal çıkarıp at ve yılmadan sana yakışanı aramaya devam et.
Kulak asmaman gereken cümle: “Bence şunu giysen sana daha çok yakışır.”
Tekrar etmen gereken cümle: “Süper görünüyorum!”

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moda

En ünlü alyanslar:)

  Geri Halliwell’in bir müddet birlikte olduğu İtalyan armatör Fabrizio Politi ile nişan yüzükleri sade ve minik taşlı bir tektaş.             Sezonun en trendi takıları burada    

Devamı   3341