Zoom

Kendini affettir!

“Dünyanın En İyi Arkadaşı” ödülünü beklerken yaptığın bir hata yüzünden dereceye bile giremedin, hatta arkadaşını kaybetmek üzeresin! Dur, üzülme hemen! Kendini affettirebilirsin!


Sırrını herkese anlattın

Senin için hiç de önemli olmayan bir konu, arkadaşın için çok önemli olabilir. Hoşlandığı çocuğun kim olduğunu başka insanların öğrendiğini duyarsa; anne ve babasının bazen kavga ettiğini tüm sınıfın bildiğini öğrenirse ya da sutyeninin içine, göğüsleri daha büyük görünsün diye pamuk koyduğunu hiç de sevmediği kızlardan duyarsa kendini ne kadar da kötü hisseder düşünsene!

Kendini nasıl affettireceksin
Öncelikle şu ağzından kaçırdığın sırrın kötü etkilerini ortadan kaldırmalısın. Sırrı anlattığın insanlara, “Öyle bir şey yok, ben uydurdum” gibi bir cümle söyleyebilirsin. Ama eğer olay dallanıp budaklandıysa, bu da seni kurtaramayabilir. O zaman hemen köle moduna geç ve kendini affettirmeye çalış. Bir süre onun her istediğini yaparak, binlerce kez özür dileyerek ve bir daha asla böyle bir şey yapmayacağının sözünü vererek belki onu ikna edebilirsin.

Aşık oldun, onu unuttun
Eğer arkadaşın anlayışlı biriyse, böyle bir durumda fazla üzerine gelmez ve diğer arkadaşlarıyla görüşmeye başlar. Sadece arada sırada karşılaştığınızda seni görememekten şikayetçi olduğunu söyler. Ama kıskanç bir tatlı cadıdan bahsediyorsak, işin oldukça zor demektir. Sana küsecektir ve sen sevgilinden ayrılana kadar da içi rahat etmeyecektir:)

Kendini nasıl affettireceksin
Öncelikle ilişkinizin en başındayken arkadaşların ve sevgilin arasındaki dengeyi iyi kurmalıydın, fakat bunu yapamadığın için bu noktadasın zaten. Artık iş işten geçti ve onun kalbini kırdın. Yapabileceğin tek şey, en azından bir süreliğine sadece arkadaşına zaman ayırmak olacaktır. İkinizin yapacağı güzel sosyal aktiviteler bul. Güzel bir yemek, sinemaya gitmek ya da bir tiyatro oyunu izlemek gibi…

Yorum Yapın