Kaynat, aşkını fokurdat; pratik aşk çorbaları

3854 views Yorum yap

Aşk hayatında pürüzler varsa “erkeğin kalbine gider yol midesinden geçer” sözünü hatırla! Önce sorunu tespit et, sonra da mutfağa gir ve bir aşk çorbası kaynat. Sevgilin bu çorbayı içince kalpleriniz ısınacak, aşkınız bir anda canlanacak!

Sorun: Uyumsuzluk
Erkek arkadaşınla sen ayrı dünyaların insanları değilsiniz, ama aynı dünyanın içinde olabildiğince farklı karakterlersiniz. Onun “ak” dediği şey, senin için kara… Senin hoşuna giden şeyler ise çoğu zaman eziyet gibi geliyor ona… Bunca farklılığa rağmen sizi bir arada tutan karşılıklı aşk var, ama bu aşk halatı da hızla incelmekte! Çünkü birbirinizin isteklerini yapmak ikiniz için de büyük bir sıkıntı haline dönüşmüş durumda. Sen, onun istediği filmi izlerken bütün film boyunca neden senin istediğin filme gitmediğinizi düşünerek dişlerini sıkıyorsun; o ise, alışveriş yapacağın zamanlarda uflaya puflaya sana “alışverişe çıkmak istemez olaydım” dedirtiyor. Peki, hiç düşündün mü, aranızdaki bu farklılıklar gerçekten mutlu olmanıza engel mi diye?


Şef’in önerisi:
Şehriyeli Uyum Çorbası

Malzeme
Yarım litre uyum suyu
100 gram tel şehriye
200 gram empati
2 su bardağı farklılığa adaptasyon tozu
Karabiber, tuz
İsteğe göre önemli olan birlikte olmak fikri

Hazırlanışı
Bir miktar uyum alıp suyunu çıkar. Aranızdaki büyük uçuruma en iyi gelecek olan şey, bu su. Daha sonra uyum suyunun içine tel şehriyeyi at ve iyice kaynat. Birbirinize uymak sizi huzursuz etmesin diye de empati tozu eklemeyi unutma. Böylece uyumun acımsı tadı kırılacak, daha şekerli bir tat oluşacak:) Karışımın kaynamasına yakın, içine farklılığa adaptasyon tozunu karıştır. Bu toz, hem çorbaya lezzet katacak hem de kendinizi yenilemenizi ve ilişkinizi onarmanızı hızlandıracak. Çorbanı 10 dakika kadar kaynattıktan sonra ocağın altını kapat. Servis yaparken işin tuzu biberi olsun diye ufak ama kırıcı olmayan atışmalarla çorbayı süsleyebilir; isteğe göre “önemli olan birlikte olmak fikri” dökebilirsin. Uyumlu ilişkiler:)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir