Kankanla ilişkine format at!

2003 views Yorum yap

Biricik dostun bazen öyle şeyler yapıyor ki; seni çileden çıkarıyor! Bunları olabildiğince görmezden gelip onunla ilişkini çöpe atmamak için işte sana harika ipuçları!

Güvensiz olmaz
En yakın arkadaşına hissedeceğin güven; bir dostluğun olmazsa olmaz bir parçasıdır. Bir derdini ya da bir merakını onunla paylaşırken bunun başkası tarafından duyulmayacağını bilmek istersin. Beyninde seni yiyip bitiren, içini kemiren o soru işaretlerini kusup rahatlamak ilaç gibi gelir sana. Üstelik bazen ondan bir çözüm beklemeden sadece anlatmak istersin. Hoşlandığın çocuğun başka bir kızla olduğunu öğrendiğinde içinin acısını azaltmak için onunla paylaşırsın. Okuldaki voleybol kulübü seçmelerinin en önemli sınavınla aynı gün olduğunu öğrendiğinde; mutlaka en yakın arkadaşının sana bir şekilde destek olacağını bilmek istersin. O yüzden karşılıklı olarak birbirinize güvenmelisiniz. Eğer birinizde ufacık bir eksiklik olursa o dostlukta çatlaklar oluşur, zamanla yıkılmaya yüz tutar. Bu güveni o sana duyuyorsa, senin duymaman için hiçbir sebep yok! Unutma ki; arada herkesin yanlışları olabilir, önemli olan senin için hayattaki değerli insanların kimler olduğunu fark edip onlara sahip çıkmak!

Saygı duy-ul
Sana göre okulun en yakışıklısı sınıfta en arkada oturan çocuk, ama kankan onu hiç mi hiç beğenmiyor! Sen bunu duydukça küplere biniyor, nasıl böyle düşündüğünü bir türlü anlayamıyorsan bizce en yakın arkadaşına saygı duymuyorsun demektir! Diğer bir yandan dünyanın en çirkin erkeği ödülünü alacak kişiyi o çok yakışıklı buluyor olabilir. Senin yapman gereken tek şey ise dostunun zevkine saygı duymak! Şunu unutma; zevkler ve renkler tartışılmaz! Farklı görüşlerinizin olduğu her konuda sürtüşmektense birbirinizin düşüncelerine saygı duymalısınız. Böylece dostluğunuzun 100 adım ileriye gideceğine emin olabilirsin:)

Sadece kötü gün değil
Gerçek dostlukların kötü günde ortaya çıktığı söylenir. Ama başka bir gerçek daha vardır; insan dostunu en mutlu gününde de yanında görmek ister. İçi kıpır kıpır olduğunda ona sarılıp sevincini paylaşmak ister. Bazen sınavdan yüksek not aldığında, bazen de gördüğünde kalbini yerinden çıkaracak o yakışıklının senden hoşlandığını öğrendiğinde böyle hissedersin. O yüzden dostum diyeceğin insan aslında en mutlu, en yaşam dolu olduğun anda da yanında olmalıdır. Çünkü kankana; herhangi bir arkadaşına ya da hoşlandığın çocuğa sarıldığın gibi değil canından bir parça, kardeşinmiş gibi sarılırsın! Böyle bir durumda sen dostunun yanında olmasını istiyorsan, mutlaka sen de onun yanında olmalısın. Sadece üzüntüsünü değil, sevincini de kucaklamalısın aynı onun sana yapacağı gibi!

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir