Kankan aldatılıyor mu?

2046 views Yorum yap

En yakın arkadaşının aldatıldığını öğrendin! Bunu söylersen o çok üzülecek! Ama söylemezsen de sen kendini çok kötü hissedeceksin. Kararın zor mu zor! Peki ne yapacaksın?

Susmak en iyisi!

Tek gecelik…
Geç saatlere kadar eğlendiğiniz bir gecede arkadaşının yakışıklısını en son bir esmer bombanın kollarında gördün. Ertesi sabah tutuşmuş şekilde seni aradı ve bu konuda kimseye bir şey söylememen için sana yalvardı. Bu olayın duygudan tamamen yoksun, anlık bir hatadan ibaret olduğunu söyledi. Açık açık suç ortağı olmanı mı istiyor yoksa bu çocuk senden?
Neden susmalısın? Bu çocuk senin arkadaşını gerçek duygularla seviyor. Yoksa şimdi sana bu kadar yalvarıyor olmazdı. Tamam, bir aptallık yapmış ama öyle pişman ki, bu hatayı bir daha tekrarlayacak gibi görünmüyor. Unutma ki en aşık insan bile sonuçta insandır ve herkes hata yapabilir. Önemli olan şu anda hatasının farkında olması.
Aklı başına geldi…
Arkadaşın ve sevgilisi bir iki günlük soğukluk yaşadılar ve bu durum çocuktan kaynaklandı. Sen ise bir dedektif gibi çalışıp durumu tespit ettin. Meğer araya bir kız girmiş. Bütün bu olumsuzluğa rağmen sonunda yine gerçek duygularının farkına vardı ve son derece romantik mesajlar ve buket buket çiçeklerle arkadaşını ilgiye boğmaya başladı. Arkadaşın ise o bir iki günde olup bitenlerden hiç habersiz, kendini bu romantizme teslim etmiş, bulutların üzerinde süzülüyor.
Neden susmalısın? Arkadaşın hiçbir şey bilmiyor ve görüyorsun ki ilişkisindeki bu yeni romantizm dalgası sayesinde mutlu mu mutlu! Onun bu mutluluğunu bir hiç uğruna mahvetmeye değmez. Tam her şey yoluna girmişken bu sevimsiz sırrı arkadaşına açıklaman, onu ve sevgilisini mutsuz etmekten başka işe yaramaz ve bir hiç uğruna ayrılmış olurlar.

Tatil kaçamağı…
Arkadaşının sevgilisi bu yaz İngiliz mektup arkadaşını ziyarete gitti ve orada, yani yabancı bir ülkede, kendini farklı bir hayata kaptırıp normalde yapmayacağı bir hata yaptı. Evet, arkadaşın aldatıldı ama çocuk bu ilişkinin yarını olmadığını biliyor ve hala senin arkadaşını çok seviyor.
Neden susmalısın? Evet, çocuk bu hatayı yaparak büyük bir zayıflık gösterdi, ama tatilden döndüğünde hiç tereddütsüz, arkadaşına olan aşkını tüm açıklığıyla yeniden göstermeye ve yaşamaya başladı. Ayrıca tatildeki o kızı bir daha görmesi de söz konusu bile değil. Arkadaşının ilişkisini bu kısacık ve davamı olmayan macera için mahvetmeye değmez.
İlişkiye ara, çapkınlığa merhaba…
Tamam, arkadaşının sevgilisinin başka bir kızla olduğunu açık açık biliyorsun. Hiç kuşku yok. Ancak onlar zaten ilişkilerine ara vermiş durumdalardı. İlişkileri bir çıkmaza girmişti ve her şeyi daha net görebilmek için birbirlerinden azıcık uzak kalmaya karar vermişlerdi. Çocuk da tabii hiç vakit kaybetmemiş ve ufak deneme turlarına çıkmış bile. Bu durumda sadakatsizlikle suçlanabilir mi?
Neden susmalısın? Aslında tam olarak aldatma sayılamayacak bir macera için arkadaşının tekrardan canlanabilecek aşkını engellemenin hiçbir manası yok. Tabii ilişkiye ara vermek herkesin kafasına eseni yapabileceği anlamına gelmez, ama yine de bu sırada yaşanan bir kaçamak aldatma sayılmaz.

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir