Kankanla aranız bozulmasın

2895 views Yorum yap

Arkadaşınla aranın açılabilmesine sebep olabilecek 3 duruma göz at ve çözümlerden çözüm seç!

Durum 1:
Arkadaşından ödünç aldığın tişörtü kirlettin!

Kıyafet konusunda hayli titiz olan bir arkadaşından gideceğiniz doğum günü partisi için güç bela tişörtünü ödünç alıyorsun. O da sana tişörtü verirken dikkat etmen konusunda bin bir öğüt veriyor. Aksilik bu ya, sakınan göze çöp batar mantığıyla sakınılan tişört masanın üstündeki vişne bardağının içine batıyor. Hemen gidip tişörtü ıslak peçete ile siliyorsun, ama leke daha da çok yayılıyor. Zaten vişne lekesinin çıkma olasılığı da çok az. Şanslısın ki arkadaşın mekanın diğer ucunda hoşlandığı çocukla konuşuyor. Tabii bu sohbet sonsuza kadar sürecek değil:)

Pratik çözüm: Hemen tişörtünün üstüne bir hırka geçir! Neden o sıcakta hırkayla gezdiğini soran olursa da hiç bozuntuya vermeyip üşüdüğün gerekçesiyle meraklılardan kurtul. O günü atlattıktan sonra arkadaşın ikide bir tişörtünü geri isteyecektir. Bir süre onu tişörtü yıkayıp vereceğini söyleyerek oyala, zamanla tişörtünden umudun kesecektir:)

Esprili çözüm:
Evde pek giymediğin düz renk bir tişörtü al. Üzerine sen ve arkadaşınla ilgili esprili bir slogan yaz. Arkadaşına tasarladığın tişörtü hediye edip ikiniz için de önemli olan eşyaları değiştirmenin ilişkinizi güçlendireceğine inandığını söyle. En sevmediğin tişörtü verdiğini anlamazsa sorun yoktur:)

Mantıklı çözüm:
O gün durumu çaktırma, ama ertesi gün ona bulabilirsen tişörtün aynısından, yoksa çok benzer bir modelinden alıp güzelce paketle. Üzerineyse “özür dileme” ve “sevgi” temalı duygusal bir not yaz. Yelkenleri suya indirecektir:)

Sayfalar: 1 2 3

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik

Tokio Hotel daha “İnsanımsı”

Tokio Hotel, bir yıl aradan sonra geri döndü! Yeni albümlerinin ismi ise “Humanoid”:) Grubun vokalisti Bill Kaulitz, “Bu ne demek?” sorusuna şöyle bir cevap veriyor: “Bu kelime, bilimkurgu dilinde kullanılıyor ve ‘insanımsı’ anlamına geliyor”.

Devamı   1324