Zoom

İllüzyonist ol, hayatını değiştir!

Küçük numaralar ve göz yanılmalarıyla hayatına sihir etkisi yaratacak dokunuşlar yapmaya ne dersin? Eski sevgiline yok etmek de, havalarda uçmak da senin elinde! İşte bol sihirli bir yıl için çok işine yarayacak öneriler…


Yazı: İpek Koşan

Sihir1: Yok etmece
Hedef: Eski sevgilin ve arkadaşların

Ayrıldığın sevgilini artık hayatında istemiyorsun. Ama o,  bunu anlamama konusunda kararlı. Sürekli arıyor, mesaj atıyor ve olur olmadık yerlerde karşına çıkıyor… Ya da seni sürekli kıran, arkandan konuşan, kıskanan, taklit eden bir arkadaşın var ve ondan bir an önce kurtulmak istiyorsun…
Numaranı yap: Sihirbazlar nasıl insanları kutunun içine koyup yok ediyorlarsa sen de aynısını yapabilirsin! Belki arkadaşını ya da eski sevgilini alıp kutunun içine sokamazsın, ama bir kağıt ve kalemle de aynı etkiyi yaratabilirsin. Nasıl mı? Onlarla ilgili yaşadığın anı ve düşüncelerini kağıtlara yaz. Ardından eğer hala sende duran eşyaları varsa (bu bir fotoğraf ya da konser bileti bile olabilir) hepsini birlikte bir kutuya koy. Kutuyu kilitle ve anahtarını da çöpe at! Kendini hazır hissettiğinde kutuyu da çöpe yolla. Hafiflediğini ve omuzlarındaki yükün kalktığını hissedeceksin. Bunu kurtulmak istediğin her şey için yapabilirsin!

Sihir 2: Kıyafet değiştirmece
Hedef: Eski giysiler  

Eskiyen kıyafetlerinden çok sıkıldın! Üstelik birçoğunun da modası geçti:( Ama ne olursa olsun hiçbirini atmak da istemiyorsun. Zaten yenilerini alacak kadar çok paran da yok. Diğer yandan da kendine bir tarz yaratmak istiyorsun, ama bunun sadece sana özel olmasını istiyorsun.
Numaranı yap: Bir hokus pokus yaparak kıyafetlerini yepyeni bir havaya sokabilirsin. Eski bir kot pantolondan şort ya da kapri, uzun kollu gömlekten kolsuz bir gömlek, düz renk bir tişörtten üzeri yazılı bir tişört yaratabilirsin! Bu konuda yardım istersen “Kendin yap” sayfamızı takip edebilir, çeşitli internet sitelerine göz atabilirsin. Unutma, dikeceğin ufacık bir düğme bile kıyafetine farklılık katacaktır;)

Sihir 3: Para çıkarmaca
Hedef: Kendin ve sevdiklerin

Harçlığın bir türlü yetmiyor. Ne zaman paraya ihtiyacın olsa cüzdanının bomboş olduğunu fark ediyorsun. O anda “Keşke sihirli bir değnek olsa da bir sürü para yapsam” diyorsun! Numaranı yap: Kendine küçük bir bozuk para cüzdanı al. Bu cüzdana her gün cebinde kalan bozuklukları at. Tabii cüzdanı da çantana… Ay sonuna doğru paran bittiğinde orada biriken para, arkadaşlarınla bir kahve içmeni ya da acıktığında karnını doyurabilmeni sağlayabilir.

Yorum Yapın