İlk an, ilk heyecan

1335 views Yorum yap

Hayatımızdaki ilklerin hepsi de çok özel ve unutulmaz! Denememiş olmanın heyecanına bir de acemiliğin stresi eklenince bak neler yaşıyoruz!

İlk mezuniyet
Hepimiz ilk mezun olacağımız anı büyük bir merak ve heyecanla bekleriz. Çünkü mezuniyet kıyafetlerimizi giyip, keplerimizi havaya atmayı düşündükçe gururlanır da gururlanırız. Kimimiz bu özel töreni lisede, kimimiz ise üniversite bittiğinde yaşar.

İlk kez mezun olacaksan: Heyecanla beklediğin büyük gün geldi çattı. Hazırlıklara günler öncesinden başlayacağın kesin. Ne giyeceksin, saçlarını nasıl yapacaksın, makyajın nasıl olmalı? Bütün hazırlıkları tamamladıktan sonra sıra küçük, ama önemi büyük ayrıntıları düşünmeye geldi. O günün aynısını bir daha yaşayamayacağın için mutlaka, ama mutlaka bir kamera bulmalısın. Fotoğraf makinesiyle de bazı anları ölümsüzleştirmelisin. Ölümsüzleştireceğin bu anları, ilerleyen yıllarda izlemek seni hem duygulandıracak hem de mutlu edecek. Son anda sivilce kazasına uğramamak için yediklerine, içtiklerine ve uykuna çok dikkat et.

İlk araba kullanma
Hepimiz küçükken bir kez de olsa bir büyüğümüzün dizleri üzerinde direksiyon sallamışızdır:) Hatta sadece çarpışan arabalara binebilmek için lunaparka bile gideriz. Ciddi sorumluluk isteyen bu işi hiçbir zaman hafife almamalı ve tüm dikkatimizle yapmalıyız.

İlk kez araba kullanacaksan: Araba kullanabilmek için ehliyet alman şart. Bunun için gerekli olan bir takım dersleri çalışman gerek. Trafik, ilkyardım ve motor derslerinin sınavlarını başarıyla geçmelisin. Son olarak seni direksiyon dersi karşılar. Kurs eğitmenlerinden birkaç saat ders aldıktan sonra vites değiştirmeyi ve direksiyon hakimiyeti kurmayı öğrenmiş olacaksın. Ardından direksiyon sınavını da geçerek ehliyet almaya hak kazanacaksın. Sonraki aşama ise sana kalıyor. Araba kullananları pür dikkat izlemen, kendinden emin oluncaya dek pişmen gerekiyor:)

İlk sutyen takma
Sutyen takmak, başta bizim için hiç de çekici gelmez. Nedeni de büyümesine engel olamadığımız göğüslerimiz. Çoğumuz bu durumu çok zor kabulleniriz. Ailemiz ve arkadaşlarımızdan utanır, göğüslerimizin ön plana çıkmaması için kambur duruşlar sergileriz. Oysa ki tam tersi, onların seni rahatsız edecek şekilde görünmemesi için, sutyen kullanmalı, düzgün bir görünüm sağlamalıyız.

İlk kez sutyen takacaksan: Emin ol, başta tuhaf gelecek, ama sutyene alışmak sandığından da kolay olacak. Çünkü kendini bu fikre alıştırmış olacaksın. Peki nasıl alışacaksın? Gerçekleri öğrenerek! Eğer sutyen takmaz ve büyüyen göğüslerini oluruna bırakırsan, “yer çekimi” denilen dünya gerçeğinin onları etkileyeceğinden şüphen olmasın! Hal böyle olunca, sarkık göğüslerle karşı karşıya kalabilirsin. Bu da hiç memnun olmayacağın bir durum zaten! Sarktıkları için şekilleri bozulacak ve kendini mutsuz hissetmene neden olacaklar.

İlk tatile çıkma
Daha küçüklüğümüzden beri ailemizden ayrı tatile çıkmanın hayallerini kurar dururuz. Ne kadar çok özeniriz baş başa eğlenen arkadaşlarımıza… Ailemiz bu konuda katı olabilir ya da izin verebilir. Eğer izni koparabilirsen, bunları unutmaman gerekir…

İlk kez tatile çıkacaksan: Gideceğiniz yeri hep beraber kararlaştırmalısınız. Bunun için ailenizin onayını mutlaka alın. Ne de olsa mali desteği onlar sağlayacak değil mi:) Sonra tatilinizin içinde kültür gezisi olup olmayacağına karar verin. Yani bütün tatil boyunca denizin kenarında sadece güneşlenecek misiniz, yoksa keşif turları da yapacak mısınız? Erken rezervasyon yaptırmayı sakın ihmal etmeyin. Bu sayede daha ucuz bir tatil geçirebilirsiniz. Yanınızda mutlaka anlaşabileceğin arkadaşların olmalı. Sorun çıkaracak, uyumsuz davranacak kişileri çağırmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Kıyafet olarak ince elbiseler kadar kalın kıyafetler ve güneşten korunmak için şapka, krem, nemlendirici gibi yardımcıları almayı da ihmal etme.

Yazının tümünü okumak için Heygirl Ocak 2010 sayısını kaçırma!

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir