Zoom

İçindeki kötü sesi sustur

İtiraf et, bazen aklından çok kötü şeyler yapmak geçiyor değil mi! Eski erkek arkadaşından intikam almak için yanıp tutuşuyor, okula gitmemek için hasta numarası yapıyor ve kendine bile itiraf edemesen de en yakın arkadaşını kıskanıyor olabilirsin! İşte bu gibi durumlarda içindeki minik şeytanı kovalaman gerek!

 

Kötü ses diyor ki: ”Bugün okula gitmeyiver”
Bugün canın hiç okula gitmek istemiyor! Evde yatmak, tembellik yapmak veya arkadaşlarınla buluşup sokaklarda dolaşmak sana çok daha cazip geliyor… Ama ya geleceğin? Bugün okula gitmezsen belki de sınavda çıkacak en önemli konulardan birini öğrenemeyeceksin! Biraz daha dayan, hafta sonu istediğin kadar gezersin nasıl olsa!

Kötü ses diyor ki: ”Ondan intikam almalısın”
Sevgilin seni aldattı ya da en yakın arkadaşın sana yalan söyledi diyelim… Bu gibi durumlarda içindeki minik şeytanın intikam planları yapması ve sana tuzaklar kurması çok olası! Ama unutma, intikam ve kin çok tehlikeli duygulardır. Bir başkasına zarar vermeyi istemek ise en büyük zararı kendine vermektir. Çünkü herkes ne ekerse onu biçer. Karşındaki kişinin davranışı doğru olmayabilir, ama herkes kendi yaptıklarından sorumlu. Bırak, cezasını kendisi bulsun. Sen kanatlarını tak, iyilik yap, iyilik bul:)

Yorum Yapın