Hem gıcık hem faydalı

3349 views Yorum yap

 

Kulaklığını unutmak
Evden çıkarsın, yolun uzun…  “Öyle ya da böyle en azından kulaklığım var, müzik dinleye dinleye gideceğim işte” diye düşünürken çantanı açarsın, bir bakarsın ki kulaklığın yok! Tam o sırada yüzünün nasıl buruştuğunu, nasıl gıcık olduğunu gözümüzün önünde rahatlıkla canlandırabiliyoruz:) “Şimdi bu yol nasıl geçecek?”, “Ne güzel müzik dinleyecektim”, “Bütün yol boyunca ne yapacağım”, “Of karşımdaki kadın da beni izliyor zaten” düşünceleri beynine dolar da dolar, o yol bir türlü bitmek bilmez. Evden çıkarken üzerinde olan o neşen hepten yok olur. O kadar gıcık olursun ki gidip yeni kulaklık almayı bile düşünürsün. Sonra kendi kendine “Neyse ya bir daha kesinlikle unutmayacağım” dersin, ama bu unutuşun asla son olmaz:)

Faydası
Olaya bir de iyi tarafından bakmak gerek. Belki kulağında kulaklıkla yürürken arabanın korna sesini duymayacaktın! Üstelik yüksek sesle müzik dinlemek geçici işitme kaybına bile yol açabiliyor. Hatta dinlediğin müzik tarzına göre seni agresifleştirebiliyor bile. O yüzden ara ara kulaklığını evde unutman aslında sağlığına yararlı:)

Aniden regl olmak
Bembeyaz harika bir elbise giydin, arkadaşlarınla buluşacaksın ve hatta belki hoşlandığın çocuk da gelecek. Çok hafif bir makyaj yaptın, bacaklarını aldırdın, en sevdiğin ayakkabılarını giydin, kısacası harika görünüyorsun! Bu halde beni beğenmemesi mümkün değil, kesin aşık olacak şeklinde hayaller kuruyorsun. Evden çıkmadan bir tuvalete gireyim de yolda sıkışmayayım dersin. İşte tam o sırada başından aşağı kaynar sular dökülür, regl olmuşsundur! “Off bütün planlarım suya düştü, ne giyeceğim ben?” sorusu beyninde dolaşmaya başlar, resmen evde kafayı yersin. Dolabının hepsini yatağına boşaltırsın, ama bir türlü kıyafet bulamazsın. Sinirinden oturup ağlarsın, bütün moralin yerle bir olur. Sakinleştikten sonra kendine giyecek bir kıyafet bulursun elbet, ama hiçbiri o beyaz elbisenin yerini tutamaz:(

Faydası
Sen ne kadar üzülsen de aslında hoşlandığın çocuk seni beğenecekse, seni sen olduğun için beğenmeli, kıyafetine dikkat etmemeli. Tabii ki sana pasaklı bir kız ol öyle git demiyoruz, ama kendini bu kadar da harap etmene gerek yok:) Diğer yandan regl olmanın vücudun için faydalı bir döngü olduğunu da sakın unutma.

Kahkaha atanlar
Arkadaşlarınla bir kafede oturuyorsun, muhabbetiniz yerinde, harika vakit geçiriyorsunuz. Kendi kendinize programlar yapıyor, tatilin keyfini çıkarıyorsunuz. Sonra bir gürültü kopuyor! O da ne diye düşünürken fark ediyorsun ki yan masadaki kız bağıra bağıra kahkaha atıyor. Umursamayıp kendi masanıza dönüp kızla dalga geçersiniz. Tam bu olayı unutup kendi sohbetinize dalmışken kulağınızda bir kahkaha daha yankılanmaya başlar! Biraz daha dalga geçip unutursunuz, ama bu yüksek sesli kahkahalar bir türlü bitmez. Sinir olur, farkında olmadan bu konuda birbirinizi doldurmaya başlarsınız. Hatta bir süre sonra dayanamayıp oturduğunuz kafeden kalkıp başka bir yere gidersiniz. Kıza iyice sinir olursunuz keyfinizi kaçırdığı için. O her kahkaha attığında sizin neşenizden çalar, yüzünüzde ufacık bir gülümseme bile kalmaz.

Faydası
Onu umursamayıp siz de gülseniz çok güzel olur aslında! Çünkü gülme sırasında vücutta endorfin hormonu salgılanır ve bu insana mutluluk verir. Attığın kahkaha sadece içten güldüğünü gösterir. O yüzden aslında abartısız içten kahkaha hem sana kıza yakışır, hem de mutlu olmanı sağlar. Bağırarak attığın kahkaha ise seni sadece gülünç duruma düşürür.

Sayfalar: 1 2 3

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir