Hem gıcık hem faydalı

4003 views Yorum yap

En olmadık anlarda biten şarj, evde unutulan kulaklık ya da bağıra bağıra kahkaha atanlar…  Bütün bunlar insanı öyle bir gıcık eder ki, kendi içinde sinir harbi yaşarsın! Peki, aslında bazılarının hiç akla gelmeyen yararlarının olduğunu söylesek inanır mısın?


Şapırdatarak sakız çiğneyenler
İnsanı en gıcık eden seslerden biridir herhalde… “Şapır şupur”, “Çakkudu çukkudu” sesini duyduğun an birinin sakız çiğnediğini anlarsın. Bir de ağzını yaya yaya, balon şişirir ve sonra da o balonu patlatır. Herkes dönüp ona bakar, o ise hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam eder. Hatta bazıları “Ne var n’oldu?” gibilerinden ona bakış atar. Kimileri de o balonu ağzının içinde patlatır, çıtır çutur sesler çıkarır, insanın resmen içi gıcıklanır! En sonunda biz de dayanamaz ve “Şu sakızı şapırdatmadan çiğne” deriz. Bu sitemimiz bazen işe yarar, ama bir süre sonra karşındaki yine aynı şekilde çiğnemeye devam eder.

Faydası
Bazen de canın çeker, senin de sakız çiğneyesin gelir. Üstelik sonrasında da böyle bir rahatladığını, sanki bütün dertlerinden, sıkıntılarından uzaklaştığını hissedersin. Aslında doğrudur bu hissin. Sakız çiğnemek insanın stresini atmasını, konsantrasyonunu toplamasını ve beyninin çalışmasını sağlar. Ayrıca ders çalışırken sakız çiğnediğinde konuların daha rahat aklında kaldığını da fark edebilirsin. Ama tabii ki şapırdatarak çiğnemene hiç mi hiç gerek yok!

Biten telefon şarjı
Günlerdir beklediğin an geldi! Hoşlandığın çocuk sonunda mesaj attı. Havadan sudan konuşmaya başladınız. Konuştukça konuştunuz. Flörtleşmeniz an meselesi, hatta kesin! Tam ondan mesaj beklerken, telefonun, şarjının bitmek üzere olduğuna dair alarm vermeye başladı! “Of tam da zamanı” diye yakınırken bir yandan da etrafta telefonuna uygun şarj aleti aramaya başladın. Bazen de yanında şarj aleti olur, ama takacağın hiçbir yer olmadığı için kendi kendine kaderine küsersin. Tam bu sırada telefonun titrer, mesaj gelir: “Yarın sinemaya gitmeye ne dersin?”. O anda dünyalar senin olur, havalara uçarsın, mutluluğunun tarifi bile yoktur. Mesajı yanıtla dersin ve… Kapkaranlık bir ekran! O sırada ışınlanıp evde olmak için her şeyini vermeye razısındır. Alışverişinin en güzel anında bile hiçbir şey umurunda değildir, eve gidip telefonunu şarja takmak ve ona mesaj atmak istiyorsundur. Ama ne fayda… Kafanda kura kura delirirsin. “Kesin görüşmek istemediğimi zannedecek”, “Onu umursamıyorum sanacak”, “Ya başka bir kıza mesaj atıp benden vazgeçerse?” diye düşünmekten kendini alamazsın!

Faydası
Aslında durup bir düşündüğün zaman telefonun kapalıyken onun sana mesaj atıp atmadığını merak etmek güzel bir heyecandır. Seni merak eder, “Acaba neden cevap vermedi?” diye düşünür. Bunları fark ettiğin zaman “Aslında gerçekten benden hoşlanıyormuş” dersin. O yüzden onun duygularını anlaman için tam da o sırada şarjının bitmesi iyi bir fırsattır:)

Sayfalar: 1 2 3

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moda

Karlar Prensi

 Kar kış kapımızda.O yüzen sıcacık şeylere ihtiyacımız var.Hele bir de sevgilin yoksa,sarın kaşkola bereye,sar bedenini yüne 🙂                      

Devamı   2105