Zoom

Hayatındaki boşlukları doldur!

Sevgilin mi yok? Okulda istediğin notları bir türlü alamıyor musun? Belki de annenle istediğin gibi bir iletişimi yakalayamıyorsun! Öyleyse, hayatındaki sorunları boşluk doldurmalı birer sınav sorusu haline getirmeye ne dersin? Bu şekilde çözüme çok daha kolay ulaşabilirsin! Haydi, sen de sorunu tespit et, boşluğu doldur, problemlerinle vedalaş!

“Bir sevgilim yok çünkü…………….”

Aşk hayatının bir türlü istediğin gibi gitmemesinin sebebi hangisi?

a) Eski sevgilimi unutamıyorum
Eğer ilişkinizin bitmesine rağmen eski erkek arkadaşına karşı hala bir şeyler hissediyorsan, karşına çıkan her yeni erkeği onunla kıyaslarsın. “O olsa şöyle derdi”, “O olsa beni eve bırakırdı” gibi düşünceler hem aklını karıştırır hem de yeni sevgilini tanımanı, ondaki güzel yönleri görmeni engeller. Bu yüzden en iyisi, eskiyi unutamadığın sürece yeni bir aşka yelken açmaman ve kendine zaman tanıman!

b) Hiç güzel değilim
“Herkesin bir erkek arkadaşı var, bir tek benim yok. Çünkü çok çirkinim” diye düşünmen, hem kendine olan güvenini zedeler hem de seni mutsuz biri yapar. Fiziksel güzellik özellikle ilk tanışmada etkili olsa da, insanları birbirine bağlayan ve aşkın devamını sağlayan karakter özellikleridir. Karşındaki kişiyle aynı dili konuşabildiğin, onu anlayabildiğin sürece diğer sosyal ilişkilerde olduğu gibi aşkta da mutlu olabilirsin. Kendini sürekli diğer kızlarla kıyaslaman, aşkı bulmanı ve onu sürdürmeni güçleştirir. Bu yüzden eğer boşluğu bu cümleyle dolduranlardansan, bunun yanlış cevap olduğunu bilmelisin. Hem Josh Holloway’in eşinin fotoğraflarına bakarsan, aşkın güzellik ve çirkinlikle pek de ilgili olmadığını, önemli olanın frekansların tutması olduğunu daha iyi anlarsın.

c) Erkeklere güvenmiyorum 
Aldatıldıysan, terk edildiysen, “işte doğru insan” dediğin kişi tarafından hayal kırıklığına uğratıldıysan, erkeklere karşı güvenini kaybetmiş olabilirsin. Bu da doğal olarak aşk hayatına yansır ve yeni bir ilişkiye başlamanı zorlaştırır. Ama sırf bu yüzden acımasızca davranman ve tüm erkekleri aynı kefeye koyman da sorununa çözüm olmaz. Erkeklere savaş açmak yerine onların da biz kızlar gibi farklı yapı ve özelliklerde olduğunu bilmeli, önyargılı davranmadan önce karşındakine bir şans vermelisin.

Yorum Yapın