Hayatın tuzaklarına düşme, başarıyı garantile

3753 views Yorum yap

Başarılı olmak için, önce yaşamının her alanında onarıma gitmelisin. Yaptığın hataları en aza indirerek dilediğin hayat için sağlam temeller atabilirsin.

 

Duygular
Kabul etmemek: Üzgün olduğunu ve bir problemin olduğunu kabul etmezsen, onu hiçbir zaman çözümleyemez ve rahata eremezsin, bilmelisin.
Dağınık olmak: Odanın sürekli dağınık ya da aynı dekorda olmasının, kendini kötü, yorgun ve yenik hissetmene sebep olan unsurlardan biri olduğunu biliyor muydun? Dolayısıyla her zaman tertipli düzenli olmak ve arada bir en azından dolabının yerini değiştirmenin duygularının da düzene girmesine bir bakıma yardımcı olacağını bilmelisin.
Patlamak: Olaylar karşısında sinirlerine hakim olamamak, sonradan pişman olmana ve yanlışlar yapmana sebep olabilir. Örneğin, arkadaşın söz verdiği halde seninle sinemaya gelmiyor ve sana bahaneler sıralıyorsa, ona hemen “satıcı” olduğunu söylemek ve sayıp dökmek yerine önce derin bir nefes al. Sonra sakince düşün ve haklı olup olmadığını kendine sor.
Sinirlere hakim: Bunun tam tersi de tehlikeli bir durum. Sinirlendiğini ve kızdığını karşı tarafın bilmesini engellemek ve sürekli içine atmak, özellikle yeme bozukluğu gibi pek çok fiziksel ve psikolojik sorunlar yaşamana sebep olur.
Internet delisi olmak: İnternette zaman geçirmek eğlenceli ve öğretici olsa da, bazen zaman kaybı olduğu da bir gerçek. Çünkü ailen, arkadaşların ya da sevgilinle geçirebileceğin zamanı bu şekilde harcamış oluyor, insanlardan kendini soyutluyorsun. Bu, zamanla kişisel sorunlar yaşamana ve ilişkilerinin bozulmasına sebep olabilir.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Dövmeleri olmadan asla!

"Dövme hastalık gibidir, bir kez yaptırırsan mutlaka gerisi gelir" diye boşuna demiyorlar. Dünyaca ünlü yıldızlara bakınca, bu sözün ne denli doğru olduğunu anlamak hiç de zor değil. İşte, son zamanlarda objektiflere dövmeleriyle poz veren

Devamı   1438