Zoom

Hayat rengin hangisi?

En sevdiğin rengin hayatını yönetebileceği hiç geldi mi aklına? Kırmızıdan vazgeçemiyorsan hiperaktif bir çıtıra, pembeyi çok seviyorsan ortamın en neşeli insanına dönüşüyorsun… Sen de favori rengini belirle ve bu rengin hayatına yansımalarına göz at!

Kıpır kıpır kırmızı
Dolabının yarısından fazlası kırmızı kıyafetlerden oluşuyorsa, rujundan ojene bütün makyaj malzemelerin kırmızı ise, senin hayat rengin kırmızı demektir! Kırmızı renk, trafikte “dur’” anlamına gelir. Ama hayat rengin kırmızıysa bu, dur durak bilmeyen, kıpır kıpır, sabırsız ve heyecanlı bir yapıya sahip olduğunu gösterir. Her şey bir anda yoluna girsin, hayallerin bir anda gerçekleşsin istersin. Hatta sabah okula giderken otobüsü birkaç dakika fazla beklersen, sıkıntıdan yerinde zıplamaya başlarsın! Fakat bu sabırsızlığın bazı durumlarda kendini gergin ve üzgün hissetmene yol açabilir. Ne de olsa her olayın bir gerçekleşme zamanı var! Bir an önce üniversiteden mezun olup hayata atılmak istesen bile sadece istemen bu süreci hızlandırmaz. O yüzden beklemeyi öğrenmelisin. Kırmızı rengin sana bir başka etkisi de bütün duygularını uç noktalarda yaşaman. Akşam eve geldiğinde annen sevdiğin yemeği yapmışsa sevinçten havalara uçabilir; silgin kaybolduğunda bir anda kafayı ona takıp sanki ortada kocaman bir problem varmış gibi kendini üzgün hissedebilirsin. Arkadaşların genellikle tepkilerini ve olayları anlatımını abartılı bulurlar. Ama bu, tamamen senin hayata bakış açından kaynaklanır.

Renk karıştırmaca: Kırmızının yanına biraz da mavi kat ve hayat rengini çeşitlendir. Böylece kırmızının hiperaktif halini biraz sakinleştirmiş olursun. Sabırsızlığını yatıştırmak için, giy mavi kotunu ve deniz kenarında bir yürüyüşe çık!

Yorum Yapın