Zoom

Güven ver özgür ol

Anne ve babanın sana aşırı baskı yaptığından ve özgürlüğünün kısıtlandığından mı şikayetçisin? Doğru davranışlarla hayatının kontrolünü ele alabilirsin.

 

Artık bir çocuk olmadığını düşünüyorsun, ama sizinkiler seninle aynı fikirde değil. Hala sana küçücük bir bebekmişsin, korunmaya muhtaçmışsın gibi davranıyorlar ve bu durum seni gerçekten çok sinirlendiriyor. İstediğin özgürlüğü elde edebilmek için onlara artık büyüdüğünü ve kendi ayakların üzerinde durabileceğini kanıtlamalısın.

Sorumluluk al
Ufak günlük işlerde annen ve babana yardımcı olabilirsin. Örneğin yemekten sonra sofrayı sen toplamaya ne dersin? Bu davranışın onlara, yavaş yavaş evde sorumluluk almaya başladığını gösterir. Kendine yarı zamanlı bir iş edinerek para kazanabildiğini, artık yaşamını idare etme gücüne sahip olduğunu kanıtlayabilirsin. Kendi cep harçlığını çıkarmaya başlayan bir genç kız, bundan böyle küçük bir çocuk olamaz, öyle değil mi?

Doğru arkadaşlarla takıl
Bir arkadaşının asi, deli dolu ve yaramaz olması, senin de öyle olduğun anlamına gelmez, ama anneler böyle düşünmezler. Onlar, bu arkadaşından etkileneceğini, onlar yanında olmadığı zaman onun gibi davranabileceğini sanırlar. Ayrıca eğer dışarı eğlenmeye çıktığın arkadaşlarına güvenmezlerse sana da pek güvenleri kalmaz. Bu durumda da izin almak konusunda sorunlar yaşayabilirsin. Özellikle sen evde ders çalışırken gelip seni sürükleyerek dışarı çıkarmaya çalışan bir arkadaş, onların gözünde pek de iyi bir arkadaş imajı çizmez. Bu da sana büyük bir sorun olarak geri döner.

 

İlgini Çekebilir:
alt

Vanessa Hudgens’ın en güzel duvar kağıtları!

 

 

 

Yorum Yapın