Zoom

Görün, tanın, ününe ün kat!

Geride kalmamak, herkes tarafından bilinen ve aranan biri olmak için hayatında bazı değişiklikler yapmalısın! İşte popülariteni artıracak, ününe ün katacak öneriler…
Yazı: İpek Koşan

Fark edil

Okuldaki öğretmenlerinin, arkadaşlarının ve hoşlandığın yakışıklının seni görmediğini, dışarıda dikkat çekmediğini düşünüyorsan, yeterince fark edilmiyorsun demektir! Peki, bunun kendi elinde olduğu biliyor musun? Fark edilmek için dikkat çekici olman gerekir. Dikkat çekmek içinse bir şeyler yapman!

Okulda: Kesinlikle daha atılgan olmalısın! Öğretmenlerinle diyalog kurmaya başla. Anlamadığın konuları sormak için dersin bitmesini bekleme. O sırada bütün sınıfın içinde sorunu yönelt. Hatta bazen anlasan da konuşmak için bahane bile üretebilirsin:) Hoşlandığın çocuğun dikkatini çekebilmek için onun olduğu yerlerde zaman geçirmeye başla. Teneffüslerde hep kantinde takılıyorsa, neden karşı masasında yerini almıyorsun? Ya da koridordayken kuğu gibi süzülerek yanından geçmiyorsun?

Arkadaşların arasında: Fark yaratmak için herkesin yaptıklarının dışında şeyler denemelisin. Örneğin kurdeleli taç takmak modaysa, sen taşlı olanlardan kullan! Zil çalar çalmaz herkes kantine koşuyorsa, sınıfta kendin için yarattığın bir köşede arkadaşlarınla oturmayı tercih et. Ya da tebeşiri eline al ve tahtaya kendinle ilgili şeyler yaz-çiz. İşe yaradığını göreceksin;)

Evde:
Ailenin seni önemsemediğini, sözlerini dikkate almadığını düşünüyor olabilirsin. Belki de seninle hiç ilgilenmiyorlar. Aklına gelen kötü fikirleri hemen unut! Okulda olay çıkararak, kötü not alarak evde kardeşine sataşarak onların dikkatini çekemezsin! Çeksen de, olumsuz olaylar yaşayacağından onlara büyüdüğün izlenimini bir türlü veremeyeceksin. O halde pozitif şeyler yaparak gözlerine girmelisin. Notlarını yüksek tut, onlara lezzetli yemekler hazırla, harçlıklarını idareli kullan. Şımarıklığı ve anlayışsızlığı bir kenara bırakarak, ailenizin sorunlarına çözüm bulmaya çalış. Bu şekilde sana daha farklı bir gözle bakacaklarından emin olabilirsin.

 

İlgini çekebilir

Hemen izle:
Kariyer Planlama Timi: Upaguru-1

Kariyer Planlama Timi: Upaguru-2

 

Yorum Yapın