Geri dönüştür!

2080 views Yorum yap

Bitmek üzere olan rujunu, kırılan gözlük çerçeveni, hatta cips kutularını geri dönüştürmeye ne dersin? Biraz bilgi, biraz yaratıcıkla bunu yapabilirsin:)

• Allığın ya da pudran bitmek üzere mi? Ya da belki de elinden düşürdün ve paramparça olmasına neden oldun:( Sakın üzülme! Hemen geniş ve küçük bir kap bul ve içine kırılan allığı koyarak daha da küçük parçalar haline gelmesini sağla. Dilersen başka bir allık da katarak farklı bir renk elde edebilirsin. İşte sana süper bir toz pudra!
• Karton yumurta kutularına yepyeni şekiller vermeye ne dersin? Onları boyayarak ya da alüminyum folyo ile kaplayarak dekoratif süsler yapabilirsin.
• Rujların dibinde kalanları kullanmadan atıyor musun yoksa? Oysa tasarruf etmek için biten dibinde kalanları ruj fırçasıyla sürebilirsin. Diğer bir yöntem de şu: Kalan ruju sivri uçlu bir araçla çıkarıp porselen bir kaseye koy. Daha sonra bu kaseyi ısıt ve rujun erimesini sağla. Eriyen ruju, boş bir ruj paletine doldurarak donmasını bekle. Dilersen lipglossları da birbiriyle karıştırıp farkı renkler elde edebilirsin.
• “Ne yapsam” diye düşündüğün eski gözlük çerçevenin içine iki minik fotoğraf koyarak duvara asmaya ne dersin? Herkes buna bayılacak:)
• Resim dersinden arta kalan minik pastel boyaların varsa, sana süper bir fikrimiz var! Bütün küçük pastel boyaları boş mum kutularının içine doldur. 180 dereceye ayarlı fırında yaklaşık 15-20 dakika ısıt. Eriyen boyalarını fırından çıkarıp biraz soğuduktan sonra buzdolabında beklet. Kalıplarından çıkaracağın yepyeni boyalara merhaba de:)
• Evde bayatlayan ekmekler ve artan yemekler mi var? Bayat ekmekler, hem köfte hem de minik kuşlara yem olabilir. Yemekleri de sokaktaki sevimli dostlarımızla paylaşabilirsin.
• Çevreye en zarar verici atıklardan biri de cd’ler… Onlardan faydalanmak istersen, üzerlerine jelerin ya da boyalarınla şekiller çizebilir ve bardak altlığı olarak kullanabilirsin.
• Evde biten salçaları atmadan önce bu harika kutudan neler yapabileceğini bir düşün! Dilersen şirin bir kumbara yapıp paranı biriktirebilir, dilersen kalemlik olarak kullanabilirsin. İstersen göz ve dudak kalemlerini, allık fırçalarını da bu kutuya doldurabilirsin.
• İnce, uzun şekildeki karton cips kutularını çok fazla satın alıyorsan, sakın ziyan edeyim deme! Heygirl’ün verdiği posterleri duvarına dönüşümlü olarak asıyorsan, asmadıklarını bu kutuların içinde yuvarlak bir şekilde sararak saklayabilirsin.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moda

Hep aynı!

Kristen Stewart, yarattığı skandal sonrası ilk defa obejektiflere yakalanıyor.                                 

Devamı   1308