Zoom

Gelene hay hay, gidene bay bay:)

Aşka ne zaman “merhaba”, ne zaman “hoşçakal” demen gerektiğini kestiremiyorsan, yakışıklının sana gönderdiği sinyalleri gözden geçir! Çünkü böylece senden hoşlandığını da, sıkıldığını da şıp diye anlayabilirsin!

Yazı: Irmak Kayserilioğlu


“MERHABA” DE!

Hoşlandığın yakışıklının duygularından bir türlü emin olamıyorsun! Bazen sana öyle bir bakıyor ki, kendini bir aşk filminin kahramanı gibi hissediyor, “kesin o da beni seviyor” diyorsun! Ama bazen de öyle umursamız davranıyor ki, tüm hayallerin yerle bir oluyor:( Eğer sen de bu durumdaysan ve ne yapman gerektiğine bir türlü karar veremiyorsan, hemen aşağıdaki durumlara göz at. Eğer tüm bunları yapıyorsa, sevinç çığlıkları atmaya başlayabilirsin! Çünke senden hoşlandığı garanti! Ama sadece bazı durumlar ona uyuyorsa, bir süre daha beklemede kalmalı ve gözlem yapmalısın. Çünkü aşktan kör olmuş gözlerin onun hareketlerini yanlış yorumluyor olabilir:(

Yanında gevezeleşiyor
Senin yakışıklı alakalı alakasız seninle muhabbet etmeye çalışıyorsa anla ki ortada kıvılcımlar uçuşuyor! Sürekli olarak seninle diyalog halinde olmak isteyen bu çocuk, genelde bir yandan da olabildiğince kendinden bahseder. Onu tanıdıkça daha çok hoşlanabileceğini düşündüğünden, iyice gevezeşebilir:)

Hep soru soruyor
Eğer seni soru yağmuruna tutuyorsa ve “bu soruyu da nereden buldu” dedirten şeyleri bile merak ediyorsa, senden fazlaca hoşlandığı ortada! Çünkü herkes hoşlandığı kişiyi daha yakından tanımak ister. Ayrıca arkadaşlarına da seninle ilgili sorular sorup sormadığını öğrenmelisin. Örneğin sen ortalarda yokken nerede olduğunu merak ediyorsa, emin ol seninle ilgileniyordur.

Diş macunu reklamlarıdan fırlamış gibi!
Bazen bir tebessüm çok şey anlatır! Çünkü gülümsemek, hem bedendeki hem de beyindeki enerjinin bir yansımasıdır. Eğer o da seni gördüğü an gülümsüyorsa, seninle iletişime geçmek istiyordur. Bu yüzden onun garip sırıtışlarına karşılık vermeyi unutma!

Trip yapıyor
Bazı çekingen erkekler, açıkça konuşmak yerine beş karış suratla trip atmayı seçer. Eğer o da geç kaldığın, onu aramadığın için sana surat asıyorsa, onun asabi bir tip olduğunu düşünme. Belki de seni gerçekten çok önemsiyor ve söylemek istediklerini söyleyemediği için tepkisini bu yolla belli etmeye çalışıyor.

İltifat yağmuruna tutuyor
Şemsiyeni açmayı unutma, çünkü hoşlandığın çocuk etrafındayken seni iltifat yağmuruna tutabilir! “Saçların harika olmuş”, “Vaaay gözlerim kamaştı”, “Bugün çok güzel olmuşşun” gibi cümleler ağzından düşmüyorsa, istediğin gibi umutlanabilirsin!

Yorum Yapın