Erkeklere hoş, kızlara boş gelen taktikler

2176 views Yorum yap

Sürekli kendinden bahsederek seni etkilemeye çalışan bir erkekle karşılaştığında tepkin ne olur? Erkeklerin kızları etkilemek için kullandıkları taktikler, bazen ters tepki yapıyor ve bir çuval inciri berbat ediyor! İşte onlara çekici, bize itici gelen klasik numaralar…

Taktik 1

Sürekli kendinden bahsetmek

Hiç başına geldi mi bilmiyorum, ama hazırlıklı ol, her an gelebilir! Yeni tanıştığın yakışıklıyla ilk kez buluşursun… Çocuk kendinden bahsetmeye öyle bir dalar ki, nefes almayı bile unutur! Birlikte olduğunuz koca bir gün boyunca sen sadece birkaç kelime söyleme fırsatı bulabilirsin! O ise, ilkokuldayken katıldığı okuma yarışından, yıllar sonra gerçekleştirmek istediği planlarına, aile yaşantısından kankalarıyla nasıl tanıştığına kadar hayatının minik bir özetini yapmıştır bile!

Neden böyle yapıyorlar
: Bu davranışın sebebi tabii ki bizi sus pus bırakmak ve etkisiz hale getirmek değil! Erkeklerin birçoğu “Benden hoşlanmalısın! Baksana ne kadar da karizmatik bir çocuğum!” mesajını vermek için hayatlarının tüm detaylarını bir çırpıda anlatmaya çalışırlar.

Bizdeki etkisi:
Üzgünüz ama bu taktik, yakışıklının istediği etkiyi yaratmaz. Çünkü biz onun geveze, ukala ve kendinden başka hiçbir şey düşünmeyen bencil bir karakter olduğu yargısına kapılırız. Üstelik bizim hakkımızda hiçbir soru sormaması da onun hanesine eksi puan olarak yazılır. Ne de olsa biz kızlar merak edilmeyi severiz, değil mi:)

Taktik 2
Kıyafet bekçiliği yapmak

Çıkmaya başlamadan önce gayet sempatik ve şirin tavırlar sergileyen çocuklar, bazen ilişki başladıktan sonra bir kıyafet bekçisi haline dönüşürler. Yanlış anlama sakın, burada kastettiğimiz stilistlik ya da moda danışmanlığı gibi bir meslek değil! Bu tarz erkeklerin tek yaptığı, üzerimizdeki kıyafetleri çekiştirerek daha fazla yer kaplamalarını sağlamaya çalışmaktır! Mini bir eteğin boyunu uzatmanın, v yakalı bir bluzu balıkçı yaka haline getirmenin bu yolla mümkün olmadığını bir türlü anlamak istemezler!

Neden böyle yapıyorlar: Böyle davranan erkeklerin tek amacı, karşısındaki kızı korumaya çalıştığını ve onu kıskandığını anlatmaya çalışmaktır. Bir nevi “seni seviyorum, önemsiyorum ve başka erkeklerin sana bakmasını istemiyorum” mesajıdır bu.

Bizdeki etkisi: Eğer kıyafet çamaşır makinesinde yıkanırken çekmediyse, o zaman zaten istediğimiz boydadır değil mi:) Bu yüzden birinin ikide bir üstümüzü başımızı çekiştirmesi ve düzenli aralıklarla “önünü kapat” gibi uyarılarda bulunması canımızı sıkmaktan başka bir işe yaramaz.

Taktik 3
Muhalefet olmak

Bazı erkekler her konu hakkında fikir sahibiymiş gibi görünmeye bayılır! Magazinden müziğe, matematikten edebiyata kadar her şeyi bizden çok daha iyi biliyormuş gibi davranan bu erkeklerin daha önce farklı yaşamlar yaşadığını ve hayatlarının her birinde de ayrı bir konunun profesörü olduğunu düşünürüz!

Neden böyle yapıyorlar:
Kendinden emin ses tonuyla söylediği bu cümlelerin her biri aslında bir güç gösterisidir. “Ben her şeyi bilirim. Benden daha iyisini biraz zor bulursun” demeye çalışırlar!

Bizdeki etkisi:
Bilgili olmakla bilgiç olmayı karıştıran bu çocuk, bizde sinir bozucu bir etki yaratır. Dolayısıyla ondan son hızla uzaklaşmak ve kendisine eski bir MFÖ şarkısı hediye etmek isteriz: “Peki, peki anladık! Her şeyden sen anlarsın… Peki, peki anladık! Sen neymişsin be abi:)”

Taktik 4
Sus pus olmak

Bazı erkeklerin taktiği sürekli konuşmakken, bazıları da sessiz kalmayı bir silah olarak kullanır. Ne kadar sohbet konusu açmaya çalışırsak çalışalım, böyle erkekler buluşmaları “1-2-3 Tıp” oyunu oynayarak geçirmeye kararlıdır. Futbol maçları hakkındaki yorumlarımız bile onların ağzından birkaç cümleden fazlasını almamıza yetmez!

Neden böyle yapıyorlar
: Bu modda takılan erkekler, genellikle “Ben gizemli, ciddi ve cool biriyim” mesajını vermeye çalışırlar. Kendilerini sözcükler olmadan da, bakışlarla yeteri kadar anlattıklarını düşünürler.

Bizdeki etkisi:
Onların hoşsohbet birisi olmadığını fark etmemiz hiç de uzun sürmez:) Bu yüzden de bir sonraki buluşma için sinema, tiyatro veya konser gibi fazla konuşma ortamı gerektirmeyecek aktivitelerden birini seçeriz.

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Röportaj

Kolpa Rüya’ya karşı: Müthiş mücadele!

  Erkekler rekabeti sever, bu yüzden futbola bayılıyorlar. Biz de iki rock grubunu, Rüya ve Kolpa’yı bir futbol müsabakasında karşı karşıya getirdik. Birbirlerine sorular sorup şut çektiler. Bakalım, kim kime gol attı, kim kime

Devamı   3205