Zoom

En zor şeyleri kolay söyleme taktikleri

‘‘Ayrılalım’’ ya da ‘‘seni artık sevmiyorum’’ diyebilmek, en yakın arkadaşının kusur ve yanlışlarını dile getirmek, aldatılan yakınına bunu gösterebilmek ne kadar da zordur. Kısacası söylenmesi zor ne çok şey vardır hayatta. Ama ne denli zor olursa olsun her şeyin bir çözümü var.
Durum 1
Sevgilisi arkadaşını aldatıyor

En yakın arkadaşın sırılsıklam aşık; gözü başka hiçbir şey görmüyor. Hatta sevgilisinin ne kadar çapkın olduğunu bile… Üstüne üstlük haftasonu onu başka bir kızla öpüşürken gördün ve bunu arkadaşına nasıl söyleyeceğini bilmiyorsun…
Çözüm: ‘‘Söylesem mi, söylemesem mi’’ diye tereddüt etmene hiç gerek yok. O senin en yakın arkadaşın ve kandırılmayı asla haketmiyor! Ama arkadaşından önce, onu aldatan erkek arkadışıyla konuşmanda yarar var. Arkadaşının bunu hiç haketmediğini, eğer onunla birlikte olmak istemiyorsa bunu kendisiyle konuşması ya da yaptığından dolayı özür dilemesi gerektiğini ona söylemelisin. Yani ilk konuşmayı sen değil, kız arkadaşınla onun yapması gerekiyor. Eğer bu konuda bir gelişme olmadıysa arkadaşına her şeyi anlatmak sana düşüyor. Bunun için öncelikle konuşma mekanını seçerken çok dikkatli ol. Arkadaşının meraklı bakışlar arasında hüngür hüngür ağlamasını istemezsin, değil mi? Ayrıca göstereceği tepkilere de hazırlıklı olmalısın. Üzüntülü ve sinirli olduğu için kırıcı sözler söyleyebilir, hatta işi seni yalancılıkla suçlamaya kadar götürebilir. Ona, gördüklerinden erkek arkadışıyla yaptığın konuşmalara kadar her şeyi anlat. Sonrasında ise olayları zamana bırak.

Yorum Yapın