Ekolojik kızın el kitabı

1739 views Yorum yap

Çevremiz son günlerde fazlaca alarm vermeye başladı. Sıcaklık arttı, sular azaldı, soluduğumuz hava kirlendi. Bunları bir anda durdurmamız ve değiştirmemiz mümkün değil, Ama boş durmak ve duyarsız kalmak da olmaz!

 

Yazı: İpek koşan

Bisiklete bin
Gideceğin yere bisikletle gitmeye ne dersin? Bu, sadece çevre için değil, formunu koruman için de oldukça faydalı bir yol!

Sabun kullan
Duş jelleri, sıvı sabunlar ve diğerleri… Renkleri, kokuları ve şekilleri ile çok cezbedici görünüyorlar biliyoruz. Ama sen bunları boşver ve saf sabunları tercih et.

Kitapları değiş tokuş et
Kitap okumadan, bilgi dağarcığını genişletmeden olmaz! Ama okuduğun kitapları hemen rafa kaldırmak da pek akıllıca değil! Her çıkan kitabı almak yerine, arkadaşlarınla kitap değiş tokuşu yapabilirsin.

Deodorantlardan uzak dur
Deodorantlar, çevreye yaydıkları çeşitli gazlar sebebiyle oldukça zararlılar. Bu yüzden çok gerekmedikçe kullanmamaya çalış ya da bitkisel olanlarını tercih et.

Kurşun kalem kullan
Plastik, tükenmez kalem ve renkli florasan kalemler kullanmak yerine, kurşun kalemleri tercih et. Çünkü kurşun kalemler kullandıkça kendiliğinden yok oluyor! Ama diğerleri, plastik olarak yeryüzünde kalmaya devam ediyorlar.

Bez çanta edin

Hemen annenden senin için bezden bir çanta dikmesini iste ve alışverişe çıkarken bu çantayı kullan. Böylece plastik torbalara ihtiyacın kalmayacak.

Merdivenleri kullan
Asansör yerine merdiven kullandığında elektrik tasarrufunun yanı sıra, günden güne bacaklarının daha güzel olduğunu ve inceldiğini hissedeceksin.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moda

Sportif Selena

Sel, spora çıkmış, bak bakalım ne giymiş! Selena formunu korumak için her daim spor yapıyor. Siyah diz altı bir tayt giyen Sel, üzerine turuncu büstiyer tercih etmiş. Terlediği zaman giymek içinse beline kapüşonlu tişört

Devamı   2156