Zoom

Çıtır kız ilkeleri

Aşk, aile ve arkadaşlık ilişkilerinde tutarlı bir kız olmak istiyorsan, kendine ilkeler belirlemelisin! Sana yardımcı olalım dedik ve bir liste oluşturduk. Tabii ilkeleri olan yalnız sen olmamalısın! Bu yüzden ailene, sevgiline ve kankana da bazı önerilerimiz var;)

 

altHeygirl Kızı’nın arkadaşlık ilkeleri
1.    Hiçbir arkadaşımı, ırkı, cinsiyeti, sosyal düzeyi, inançları, giydiği kıyafetler, saç modeli, sevdiği sanatçılar nedeniyle eleştirmeyeceğim.
2.    Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayan, katı tutumlarımdan kurtulacağım, arkadaşlarımın da fikirlerine değer vereceğim.
3.    Duyguları incitecek, karşı tarafı yerin dibine sokacak, utandıracak, iftira boyutuna varacak dedikodular yapmaktan kesinlikle kaçınacağım.
4.    Yakın bir arkadaşımın arkasından kuyu kazarak onu küçük düşürecek davranışlarda bulunmayacağım.
5.    Yakın arkadaşlarımın özel yaşamlarını, büyük sırlarını, arkadaş çevremin yararı ciddi bir biçimde gerektirmedikçe, açığa çıkarmayacağım. Örneğin, sakladığım sır yüzünden başka bir arkadaşım çok üzülüyorsa, açığa çıkarabilirim, ama önce sırrın sahibiyle konuşacağım!
6.    Yakışıklı bir çocuk için asla yakın bir arkadaşımı ekmeyeceğim. Arkadaşlık her zaman önceliklidir.
7.    Okulun en popüler yakışıklısı için diğer kız arkadaşlarımla yarışmayacağım.
8.    Suçlu olduğu, arkadaş çevresinin üyelerinin çoğunluğu tarafından kabul edilmedikçe kimseyi “suçlu” olarak nitelendirmeyeceğim ve gruptan dışlamayacağım.
9.    Arkadaşım bana “Nasıl görünüyorum” diye sorduğunda ve aslında kötü göründüğünde ona, “Evet, gayet güzelsin” diye yalan söylemeyeceğim. Ona dürüst davranacağım. İsterse küssün, bu onun iyiliği için!
10.    Arkadaşlarımın doğum günlerini asla unutmayacağım ve hepsine güzel sürprizler hazırlayacağım. Bunun için öncelikle herkesin doğum gününü bir yere not alacağım.
11.    “Neden benim tişörtümün aynısı aldın” diye arkadaşıma bağırmayacağım. Ne var canım, kardeş kardeş gezeriz işte! Tıpkı bir kız takımı gibi:)
12.    Arkadaşım ona ödünç verdiğim bluzumun üzerine ketçap dökerse, kızacağım, ama o kadar da abartmayacağım:) Altı üstü bir bluz sonuçta!
13.    Monopoly, Tabu, Scrabble gibi oyunlar oynarken mızıkçılık yapıp kavga çıkarmayacağım.
14.    Arkadaşlarımın erkek arkadaşları, kardeşleri, aileleri hakkında kötü ve aşağılayıcı eleştiriler yapmayacağım.
15.    Kız arkadaşımın sevgilisine asla yan gözle bile bakmayacağım. Onu her zaman bir kardeş gibi göreceğim.

 

İlgini Çekebilir:
alt

Matthew Fox’un en güzel duvar kağıtları!

 

 

 

Yazının devamı bir sonraki sayfada…

Yorum Yapın