Büyüdüğünü gösteren 20 işaret

1271 views Yorum yap

Fikirlerin, zevklerin değişmeye mi başladı? Odanın dekorasyonunu acilen yenilemek mi istiyorsun? Annenin söylediklerini daha sık anımsıyor, hatta anlıyor musun? Öyleyse gerçekten koca bir kız olmuşsun!

1.    Eski hatıra defterlerini ve günlüklerini okuduğunda, yazdıklarını komik bulmaya başlarsın. Hatta “Böyle bir şeyi neden yazmışım ki?” sorusu sıkça aklına gelir…
2.    Odanın dekorasyonunu sıkıcı bulmaya başlarsın. Pembeler, peluşlar artık sana çocuksu gelir.
3.    Kıyafetlerinin tarzı değişmeye başlar. Hoşlandığın renkler değişir, aksesuarlar daha çok ilgini çekmeye başlar… Makyaj malzemeleriyle daha çok haşır neşir olursun.
4.    Bazı arkadaşlarınla koparsın. Çünkü fikirleriniz, zevkleriniz artık uyuşmamaya başlar.
5.    Bilgisayarı sadece Msn ve Facebook için kullanmak yerine, bir şeyleri araştırmak, yeni şeyler keşfetmek için kullanırsın. Bir süre sonra internet başında aşırı zaman geçirmenin gereksiz olduğunu anlarsın.
6.    Zaman kavramı, hayatında fazlaca önem kazanır. Bir dakikanı bile boşa harcamak istemezsin. Kısacası onun ne kadar değerli olduğunu keşfedersin.
7.    “Hayatta yapmam” dediğin şeyleri yapmaya başlarsın. Hatta bir de bakarsın ki anne ve babanda sinir olduğun davranışları sen de aynen yapıyorsun!
8.    Artık ailenin bazı davranışları ve istekleri sana saçma gelmez. Aksine onları daha iyi anlamaya başlarsın…
9.    Kardeşinle daha iyi anlaşmaya başlarsın. Yaptıklarını olgunlukla karşılarsın.
10.    Affetmeyi öğrenirsin.

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik

Pamela, Fuat ve Özcan:)

Pamela Spence, Özcan Deniz ve Fuat bir albümde toplanınca ortaya ‘ortaya karışık’ ama güzel mi güzel bir çalışma çıktı. Bak bakalım bu üçlü birlikte neler yaptı!

Devamı   2608