Bunlar da bizim “küçük sırlar”ımız!

2310 views Yorum yap

“Küçük Sırlar” dizisinde yalanlar ve entrikalar havada uçuşuyor! Peki, senin hayatında durum ne? Sen de ailene ve arkadaşlarına yalan söylüyor, içini kemiren kıskançlık duygusu yüzünden yanlış adımlar atıyor olabilir misin?

“Ben masumum” demeden önce kendi davranışlarını büyüteç altına almaya ne dersin? Belki sen de kendini bir yerlere ait hissetmek için ufak oyunlar oynuyorsundur! İşte hepimizin hayatında yer alan minik sırlarımız…

Yalan söylemek
Yalan söylemenin kötü bir şey olduğunu bilsek de zaman zaman hepimiz bu tuzağa düşüyoruz. Sen en son kime, hangi konuda ve neden yalan söyledin? Bir düşün bakalım. Örneğin bir arkadaş grubuna dahil olmak istediğin için kendini olduğundan farklı göstermeye çalışmış olabilir misin? Belki de bir yakışıklıyı tavlamak için bazı şeyleri abartarak anlattın! Bir diğer ihtimal de ailene yalan söylemiş olman! Kiminle buluştuğunu onlardan gizlemiş, eve neden geç kaldığını açıklamak için bir bahane üretmiş veya hayatında kimsenin olmadığı konusunda onlara yalan söylemiş olabilir misin?

Unutma!

Yalan söylersen, bir gün mutlaka faka basarsın! Hem yalan yalanı getirir ve sonra ipin ucunu nasıl kaçırdığını sen bile anlayamazsın. Üstelik yalan söylediğin ortaya çıktığında da çevrendekilerin güvenini kaybedersin ve bunu tekrar kazanmak tahmin ettiğinden çok daha zor olabilir.

Dedikodu yapmak
Birkaç kız bir araya geldiğinde dedikodu çanları çalmaya başlar! Kim kiminle çıkıyor, kim nerede ne giymiş, o öbürü hakkında ne söylemiş… Bu sohbetler sana da tatlı geliyor olabilir. Ama dozunu ayarlamayı bilmezsen, sonunda dedikoducu bir kız olup çıkabilirsin. Bu yüzden o anlarda kendini hemen adı geçen kişinin yerine koy. Eğer bu konuşmalarda art niyet sezinliyorsan da hemen ortamdan uzaklaş!

Unutma!
Arkadaşlarla laflamak ve minik dedikodular yapmak tabii ki çok eğlenceli. Ama bunu hiçbir zaman kötüye kullanmamalısın. Birinin hayatını değiştirecek bir haber aldığında bunu kötü niyetli olarak başkasına anlatırsan, o zaman tıpkı “Küçük Sırlar”daki Ayşegül gibi kötü bir insan olursun. Yapman gereken, arkadaşlarınla konuştuklarınızı kendini saklaman. Hele hele o kişinin sırrını herkesin önünde anlatıp onu rezil etmeye çalışmak aklının ucundan bile geçmemeli.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir