Bir B planı yap!

2048 views Yorum yap

Durum: İstediğin okul olmadı
Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla herkesten olumlu olumsuz haberler gelmeye başladı. Kimi istediği okula girdiği için çok mutluydu, kimisi ise başka okula yazıldığı için kendini odasına kapattı… Sen de istediği okulu kazanamayanlardansın… Peki, şimdi ne yapmalı? Tabii ki B planı!

B Planı: Sakın hemen bütün umutları tükenmiş ve kaderine mahkum olmuş kız moduna girme. Hemen diğer okulların kontenjanlarına bak. Unutma, okulun açılmasına son gün kala bile değişiklikler yapılabiliyor. Bu yüzden boşlukları çok iyi takip et. İkinci seçeneğin ilk seneyi kazandığın okulda okuyup ikinci sene nakil istemek olabilir. Aileni de yanına alarak bu konuyu okul müdürleriyle mutlaka konuşun. Diyelim ki hiçbiri olmadı ve istemediğin bir okulda dört sene okumak zorunda kaldın. O zaman da istediğin asıl mesleğin kursuna yazılmaya ne dersin? Böylece hem okulunu sürdürür hem de hayallerin için sağlam adımlar atmış olursun.

Durum: Ona açılamıyorsun
Okulda onunla sürekli bakışıyor, her köşe başı karşılaşıyor, ama nedense bir türlü konuşamıyorsunuz… Tek yaptığınız şey, birbirinizi izleyip gülümsemek. Ona o kadar aşık oldun ki, duygularını artık içinde saklayamaz hale geldin. Gel gör ki, çok çekiniyor ve onunla konuşmak için ilk adımı bir türlü atamıyorsun.

B Planı: Madem onunla yüz yüze konuşmak senin için bu kadar zor, o halde sen de duygularını yazılı olarak dile getirirsin! Ona mektup yazabilir, msn’e çağırabilir, mail atabilir ya da telefonuna mesaj gönderebilirsin. Hatta eğer yapabilirsen, kendini zorla ve hiç olmazsa telefonda konuşurken açılmaya çalış.

Durum: Servisi kaçırdın

Çalar saatin sesini duymadın ve büyük bir başarıyla servisi kaçırdın. Üstelik ilk derse de mutlaka girmen gerek. Yoksa öğretmeninle ciddi anlamda bozuşacaksınız. Ne yapmalı da bu işten ceza almadan kurtulmalı?

B Planı: Eğer fazla zaman geçmediyse, evden bir an önce fırla. Hemen bir taksiye atla ya da otobüse yetiş. Anne ya da babandan seni bırakmasını rica edersen, müdür yardımcısının yanına beraber gidin ve izin kağıdı alın. Gerekirse ilk dersin bitmesini bekle ve dürüst bir şekilde, bir önceki gece çalıştığın için geç yattığını, bu yüzden sabah uyanmakta zorluk çektiğini anlat.

Durum: Hava muhalefeti!
Günlerdir havuza ya da pikniğe gitmek için planlar yapıyordun. Hatta bu gün için tüm arkadaşlarını aradın ve buluşma saatine kadar her şeyi ayarladın. Ama bir şeye bakmayı unuttun: Hava durumu! Gökyüzü gözünün yaşına bakmadı ve yapacağını yaptı! Tüm planların da bir anda alt üst oldu.

B Planı:
Topluca sinemaya ya da tiyatroya gitmeye ne dersiniz? Ya da görmediğiniz müzelere ziyaret düzenlemeye? Baktın hiçbiri işe yaramadı. O zaman sen de birkaç arkadaşını size çağırıp güzel bir film izler ve patlamış mısır, cips gibi abur cuburları yiyerek dedikodu yaparsınız.

Durum: En yakın arkadaşınla küstün

Sırlarını paylaştığın, neredeyse tüm boş vakitlerini birlikte geçirdiğin kankanla aranız fena halde açıldı. Belki bir yanlış anlaşma yaşadınız, belki okullarınız değiştiği için yeni arkadaş gruplarınız oldu, belki de o yeni sevgilisine çok fazla odaklanıp seni unuttu. Sonuç olarak da kavga edip birbirinize kırıcı sözler söylediniz…

B Planı: Eğer sonradan “keşke” demek istemiyorsan, öncelikle onu karşına alıp konuşmayı denemelisin. Bunun için önce bir buluşma organize et. Arkadaşlığınıza ne kadar değer verdiğini, yaşadıklarınızdan da örnekler vererek anlat. Sonra da onun açıklamalarını dinle. Eğer bu buluşmada aranızdaki buzlar erimezse, bir süre görüşmemeyi dene. Bu süre içende de yeni arkadaşlar edin. Apartmanınıza yeni taşınan kız, dershaneden birisi veya arkadaşlarının arkadaşları senin için yeni birer kanka adayı olabilir.

Durum: Saçların istediğin gibi olmadı

Kuaför maceran kötü sonla bitti! Saçlarının rengini ve modelini hiç beğenmedin. Bu yüzden de kendini çok mutsuz hissediyorsun.

B Planı: Eğer boy sorunu yaşıyorsan, saçlarının uzamasını beklemekten başka çaren yok. Bu süre içinde yapabileceğin tek şey,  saç uzamasını olumlu etkileyen yumurta, balık, et ve turp gibi gıdaları daha fazla tüketmek. Şapka, bandana, toka gibi aksesuarlar kullanarak yeni saç modelini daha sevimli bir hale getirmeyi de deneyebilirsin. Diğer bir alternatifin de kendine yeni bir kuaför bulmak! Belki de küçük makas hareketleriyle saçını çok daha iyi bir hale getirebilir!

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Röportaj

Hayret bir şey!

“Kızsız Adam” gibi komik bir video çekip, facebook gibi sitelere yüklemek nereden aklınıza geldi? “Issız Adam” filmine gittik. Filmden çıkınca benim aklıma bir sürü espri geldi. Sonra bir kez daha gittik ama bu kez

Devamı   2116