Zoom

Barışmak için kavgaya değer

Yükselen ısının, edilen korkunç lafların ve kırılan gururun ardından gelen barışma, kaybettim sanılan sevgiliye yeniden kavuşmanın tadını yaşatır. İşte sana kavgadan galip çıkmak ve bu tadı ikiye katlamak için dört taktik!

Taktik 1
Unutmuş gibi yap
Kural: Kafasını bulandırmak için, sanki hiç kavga etmemişsiniz, o korkunç anları hiç yaşamamışsınız gibi davranmak…

Nasıl davranmalı: Kendini buna inandırdıktan sonra yapman gereken oldukça basit. Son derece sakin olmalı ve her ne der ve nasıl davranırsa davransın bu sakinliğini bozmamalısın. Örneğin ona telefon et. Eğer telefonu yüzüne kapatırsa yeniden ara; sanki telefon istemsizce yüzüne kapanmış gibi davranıp ona her zamanki aşk sözlerini söyle. Karşılığı olumsuz olur ve sesini yeniden yükseltmeye yeltenirse de, ona hayatının sürprizini yapmaya hazırlıklı ol:) Bu durumda gülümseyecek ve küçük oyununu oynayacaksın: “Biz kavga mı ettik? Ne zaman, ben hatırlamıyorum. Demek ki önemli bir şey değilmiş. Ah! Sen geçen günkü tartışmadan mı bahsediyorsun? Sana kötü mü davrandım? Büyük ihtimalle kötü bir gün geçirmişimdir ve sinirliyimdir. Bazen böyle zamanlarda ne dediğimi bilemiyorum. Beni seviyorsun, di’ mi? Ben seni seviyorum ve şimdiden özledim…” Bunları söylerken ona konuşma fırsatı vermemen çok önemli. Eğer her şeye rağmen söylenmeye devam ederse, en iyisi mi sen sus ve sözlerini ciddiye almadan, hırsı geçinceye kadar diyeceğini demesine izin ver.

Hangi durumda geçerli: İlk kavganızsa ve kendini azıcık haksız hissediyorsan… Ayrıca kavga sırasında çok da ağır laflar söylenmediyse…

Yapılmaması gereken: Kavgayı hatırlatacak herhangi bir şey söyleme sakın. Çünkü bu taktik için, yaşanan kavgayı tamamen unutmuş gibi davranman ve “gerçekten bir kavga hatırlamıyorum. Zaten o kadar tatlısın ki, sana nasıl kızabilirim” düşüncesine onu inandırman gerek.

Yorum Yapın