Zoom

Ayrılsak da beraberiz!

Blake Lively ve Penn Badgley aşkı sona erdi:( Ama onlar aynı dizide rol alıyorlar ve birbirlerini görmeme gibi bir şansları yok! Sette değil, ama okulda, apartmanda ya da dershanede sen de benzer bir durumla karşılaşabilirsin!

En yeni fotoğraflarıyla masa üstünü 1D ile renklendir!

Senin de başına gelebilir!
Benzer bir durumu sen de kendi hayatında yaşıyor olabilirsin. Eğer eski erkek arkadaşınla aynı okulda okuyor, aynı sokakta veya apartmanda oturuyorsan, onu sürekli görmek zorunda kalabilir, kendini zor durumların içinde bulabilirsin. Ama hemen panik yapma! Çünkü bilinçli davranışlarla stresini azaltman mümkün! Söylemesi kolay, uygulaması zor bu adımları takip edebilir ve Blake-Penn ikilisi gibi soğukkanlı düşünebilirsen, bunu gerçekten başarabilirsin! İşte takip etmen gereken adımlar…
Adım 1
Moralini ve imajını tamir etmeye bak

Böyle bir durumda öncelikle cool davranabilmek çok önemli! Fazla duygusal görünmen ve bu duygusallıkla kararlar vermen seni yanlış adımlara itebilir. Belki çok streslisin ya da çok üzgünsün… Çünkü beklenmedik bir ayrılık yaşadın! Ama her ne olursa olsun ağlamaklı ve perişan halde gözükmemelisin. Böyle bir görüntü ne eski sevgilinin, ne de ortak arkadaşlarınızın üzerinde olumlu bir etki yaratmaz. Üstelik ağlamak ağlamayı çeker! Sen imajını ne kadar tamir edersen göreceksin ki moralin de o oranda yükselecek. İyi görünmek beraberinde iyi hissetmeyi de getirir:) İşte bu önemli!


Adım 2
Kendine yepyeni ilgi alanları bul

Bu adım büyük ölçüde bir önceki adımın anahtarı olacak. Neden mi? Ayrılığı kabullenmenin ve sonrasına hazırlanmanın en kesin ilacı ilgini tamamen yeni bir alana kaydırmaktır. Böylece önceden sevgiline harcadığın ilgi ve enerjiyi taptaze bir başka şeye kaydırırsın ve hayatında oluşan boşluğu daha az hissedersin. Bu boşluk ve özlem hissinden kurtulman ise öz güvenini kaybetmemene, cool görünmene yarar. Ne duruyorsun? Dans kursuna git, yoga yap, resim yap, tenis oyna… Ne olursa olsun yaşadığın olumsuz durumu olumluya çevirecek bir aktivite bul kendine!


Adım 3
Çevreni kaybetme, ama yeni arkadaşlar edinmeyi de unutma

Ondan ayrıldın diye sakın ortak arkadaşlarınıza da sırtını dönme! Yoksa kendini çok zor durumların içinde bulabilirsin. Dikkat etmen gereken diğer bir nokta ise ortak arkadaşlarınızla konuştuğun konuların onun da kulağına gitme ihtimali! Tabii bunun dışında yepyeni arkadaşlıklar kurmaya da bakmalısın. Yeni konulardan konuşabileceğin, yepyeni insanlar… Zaten bir önceki adımı uygular ve yeni bir ilgi alanına sahip olursan, yeni arkadaşlar da otomatik olarak seni bulacaktır:)

Yorum Yapın