Aşksal sorunlarına net çözümler!

5396 views Yorum yap

Aile
Genç kızların çoğu ailelerinin aşksal konulardaki anlayışsızlığından şikayetçi. Kimi bu konuları anne ve babasıyla konuşamamaktan dertli, kimi izin saatlerinin esnek olmamasından, kimi de tutucu tavırlardan… Sen de anne ve babanla aşksal sorunlarını konuşamıyorsan, yaşının küçük olduğunu düşündükleri için sana kısıtlamalar getiriyorlarsa, bunları deneyebilirsin:

* Anahtar sözcüğün, “güven” olmalı. Öncelikle onlara verdiğin sözleri yerine getirdiğinden emin ol. Böylece sana karşı daha hoşgörülü davranabilirler.
* Ailen, aşk ilişkilerinin derslerini olumsuz etkileyeceğini düşünüyorsa, bunun bir engel olmadığını onlara kanıtlamalı, yani derslerine sıkıca çalışmalısın.
* Evde olduğun zaman dilimlerinde kendini odana kapatmaz, onlarla sohbet ortamları yaratabilirsen, seni daha iyi tanımalarını ve anlamalarını sağlayabilirsin.
* Eğer bu konuları konuşmak ailen için bir tabuysa, bunu birden bire yıkamazsın, ama “Anne, babamla nerede tanışmıştınız?” gibi sorular sorarak, arkadaşlarının ailelerinin bu konudaki tutumlarından örnekler vererek bir adım atmış olabilirsin.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlüler

Hastalanan hastalanana!

Bu yıl bütün ünlü gruplar ve şarkıcılar ilginç bir şekilde konser iptal edip duruyorlar! Bu gruplar kervanına yeni katılan isim ise İngiliz rock grubu Coldplay!              

Devamı   1070